2 renkli örgü kare lif yapılışı

iki renkli lif örneği

Sevgili takipçilerim, Bugün sizler için iki renkli lif örneğinin yapılışını anlatmaya çalışacağım. Yeşil ve beyaz rengi ile tüm dikkatleri üzerine çeken, banyolara şıklık katan bu lif örneğine bayılacaksınız. İsteyen hanımlarımız yeşil ve beyaz ip yerine pembe, sarı, mavi yada mor gibi değişik örgü ipler tercih edebilirler. O kısmı size kalmış.

Lif modelim parça parça örülmüş gibi görünüyor fakat öyle değil yeşil ipimin içinden beyaz beyaz ipimin içinden yeşil ip geçiyor.

Modelim tamamen birbirine bağlı aynı iki ip üzerinden devam ediyor.

Bir taraftan yeşil kutuyu işlerken diğer taraftan da beyaz kutucuğumu işledim.

Biraz daha dikkatli baktığınızda belki yeşil ipte belli olmuyordur ama beyaz ipin içerisinde yeşil ip geçtiği belli oluyor.

İlk sırada modelimde kare kutu ölçüsünü yakaladıktan sonra ikinci kutu sırasına geldiğimde tamamen zıt olarak ayarlıyoruz beyaz kutunun üstüne yeşil kutu yeşil kutunun üstüne ise beyaz kutu gelecek şekilde örüyoruz.

Örgüme aynı sistemde devam ederek örgü işlemim bittikten sonra gelelim yeşil beyaz kare lif modelimin kenarlarını işlemeye  on tane zincir çekiyorum ilmeksiz olarak batıyorum aynı işlemi üç kere tekrarladıktan sonra hemen yanına pipirik dediğimiz örgüyü işliyoruz aynı işlemi dört kenara da tekrarlıyoruz.

Ben lifimi bitirdim hanımlar sıra sizde hadi bakalım örgüler başlasın…

 

Yorum Yaz!