2017 Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Halkalı Yeni Havlu Kenarı Örneği

Evdeki havlularınızı değerlendirmek isterseniz, yeni havlu kenarı örnek modellerim ile değerlendirebilirsiniz. Halkalı havlu kenarı örnekleri hem pratik hem de yapımı kolaydır.

Bu modellerimde herhangi bir iğne oyası ya da tığ oyası kullanmadım. Süsleme aparatları ile havlu kenarı modellerine şıklık getirmek istedim.

Boncuklar, işlemeler, hazır süs malzemeleri, hazır kurdele ve renkli iplikler, renkli taşlar, inciler gibi daha birçok kullanabileceğimiz aparatlardan hazırladım.

Aparat seçimleri örmek istediğiniz havlunun rengine ve modeline bağlı olarak değişebilir. Ben sade havlular üzerinde hazır aparatları kullanmayı tercih ettim.

Görsel olarak sadelikten yana olanlar benim yaptığım gibi havlu kenarlarını süsleyebilir. En çok kullanılan havlu kenar örnekleri artık kısa yoldan hazırlanan boncuk işlemeli ve incili modellerdir.

Boncuk modeli havlu kenarları ile kısa sürede tamamlayacağınız modellerimin anlatımına başlıyorum.

Hanımlar seçeceğiniz aparatlar havlu rengine ve desenine uygun olmalı. Ben göstermek amaçlı beyaz havlu üzerine nazar boncuk işlemeli havlu kenarı yaptım.

Beyaz renk üzerine mavi nazar boncuk işlemeleri hem şık bir görüntü oluşturdu hem de sadelik yakalanmış oldu. Süsleme iplerini alarak havlu kenarlarına dikerek işliyoruz.

Sarkacak olan iplerin arasına isterseniz doğrudan boncukları takabilirsiniz ya da aralara boşluk bırakarak ipleri bağlayarak orta kısmına boncuk takabilirsiniz.

Mavi boncuklar süsleme iplerinin arasında kurdele ile birlikte çok güzel duracak. Beyaz kurdele ve beyaz havlu bütünlüğü ile mavi boncuklar arasında çok hoş duracaktır.

Benim modelimde boncuklar kurdele arasında kaldığı için daha ön planla ve iki sıra şeklinde. Süsleme ipi ile tercih ettiğinizde boncuklar modelin ortasında kalacaktır.

Süsleme iplerini iki ucundan tutarak bağladığımızda ortada kalan kısım için mavi boncukları geçirebilirsiniz. Model bu şekilde iki kat çıkıldığında hazır hale gelecektir.

Yorum Yaz!