Bebek Odası Süslemesi Nasıl Yapılır Örnek Fikirler

bebek odası süsleme

Bir annenin ya da anne adayının en büyük ve heyecanlı hayallerinden biridir bebeğinin odası. Günlerce düşünür, tasarlar, hayalini kurar ve yaşam alanına dönüşecek bu odayı en güzel şekli ile süslemeye başlar.

Bebek Odası Süsleme hayattaki en keyifli işlerden biridir belki de. Bir anne olarak işin bu evresinin evet gerçekten en eğlenceli kısmı olduğunu söyleyebilirim.

Oda duvarlarını, içeriye girildiğinde bir masal diyarı havasına büründürmek harika olacaktır. Rengârenk, desen desen, bebekli, oyuncaklı birbirinden farklı yüzlerce duvar kâğıdından yalnızca birini seçerek, bu diyarı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Akabinde buna uygun tüller, halılar, uyku setleri ardı ardını kovalar. Hele birde şu yeni çıkan köpük ve şerit kartonpiyerler ile duvarı yarıya bölüp, bir kısım boya bir kısım ise kâğıt kalırsa eşsiz bir görsellik kazanırsınız.

Cıvıl cıvıl avizeler tercih ediniz bebek odasına. Gerekirde lisanslı ürünler tercih edilebilir. Odaya kattığı o ışık ardında sevimli şekli ile de aydınlığın bir süsü olacaktır.

Boy boy oda rengine uygun hasır sepetler tercih edebilirsiniz. Bu sepetler kimi zaman bezleri kamufle ederken, kimi zaman bebek için kirli çamaşırların adresi olarak, şıklığı sayesinde de mükemmel bir dekor oluşturacaktır.

Kız ya da erkek hiç fark etmez. Tavandan yere kadar inerken, yatağın etrafını örten o cibinlikler hala eskimedi.

Kolayca bulunabilecek minik ponponlar, figürler, kelebekler vs. cibinlik etrafına konumlandırılarak harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kapı süsleri artık sadece daire kapılarında değil, daire içi oda kapılarında da yerini alıyor. Bebeğinizin isminin yazılı olduğu ahşap ya da benzeri bir tabloyu, kurdeleler, tüller ile süsleyerek bebek odası kapısına monte ettiğinizde harika bir iş daha çıkarmış olacaksınız.

Eğer ki bir komidin var ise, bebeğin tüm kozmetik malzemelerini yine odaya uyumlu bebeksi bir sepet içerisinde ve komidin üzerinde sergileyerek, bebek odasının hem hoş bir koku ile dolmasını hem de süsleme detayı için şık ve sade bir görünüme kavuşmasına neden olabilirsiniz.

 

Yorum Yaz!