Bebek Örgü Panço Yapılışı Ve Güzel Modelleri

Bebek panço örneği

Merhaba üretken hanımlar. Sizlere bebekler için çok sevimli duran panço modelinden bahsedeceğim. Özellikle sonbahar ve kış aylarında bebeklerimizin üzerinde hem şık hem oldukça tatlı duruyor.

Seçeceğiniz yün kalitesine göre de sıcak tutan pançolar renkli örüldüğünde her yerde ve her renk pantolonla bebeğinize uyum sağlayan kombinler yapabilirsiniz.

Ben renkli ördüğümde oldukça kullanışlı oldu ve çok işime yaradı. Hatta mont ve düz hırkaların üzerine giydirerek kışın da kullandım.

Renkli bebek panço örgüsünün yapılışı

Renkli iplerle tek tek örmesi zor olacağından ebru desenli ipleri tercih ediniz. Çok renkli olmasını istemiyorsanız içinde daha az renk seçeneği barındıran ebru ipleri de tercih edebilirsiniz.

Panço örme işlemine yakadan başlıyoruz, bu kısma özellikle dikkat etmelisiniz. 98 ilmek ile başlayalım ve çift ters lastiğimizi örelim.

5 cm olduğunda bir sıra da haraşo örmeliyiz. 5 cm daha örerek 2 ilmek beraber alıp 1 ilmek dolayalım ve kordon geçirmek için gerekli olacak deliklerimizi oluşturmuş oluyoruz bu kısımda.

Sonrasında 49 ilmeğe ip geçirip bu kısmı beklemeye alalım. Bu 49 ilmeğin 24’ünü düz örmeye başlayalım. Bittikten sonra 1 dolayıp 1 örelim ve 24 ilmek örelim.

Pançonun arka sırası

Şişe 51 ilmek takarak başlayalım. Arttırma yapmadan aynı şekilde örelim ve ön sıraya geçince de 25 ilmeği düz örgü yapalım.

1 dolama 1 örme yaparak 25 ilmek boyunca bu şekilde örmeye devam edelim. Arka sırada tekrar 53 ilmeği hiç arttırmadan örelim ve tüm bu işlemlerin ardından örgümüze aynen devam edelim.

Her 6 sırada bir yanlardan 5 ilmek içerden arttırma yapacağız. İstediğiniz büyüklüğe gelince de tüm ilmeklerimizi bir kerede keselim.

Püskül ya da ponpon ekleyerek zevkinize göre süslemeler de ekleyince pançomuz kullanıma hazır oluyor.

Yorum Yaz!