Bebek Patik Modelleri 2017

Renkli örgü bebek patiği örneği

2017 yılına girilmesi ile birlikte soğuk kış ayını sıcak bir şekilde geçirmek için örgü modellerinden yararlanırız. Bu yüzden vereceğim modeller patikler üzerine olacak.

Daha önce görmediğiniz ve ayaklarda şık bir görüntü yaratacak patik örnekleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Soğuklardan en çok etkilenen miniklerdir.

Onlar için sarmal, halkalı, dolgulu ve kabarık şekillerde ki patik örneklerini paylaşmak isterim. Yapımı ve örmesi kolay olan bu örnekler ile ev içinde ve dışarıda giyilebilecek modelleri paylaştım.

El becerinize göre uygun olan şiş örgüler ile renkli modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Desenli sarmal patik örgü ile başlayalım. Örme şekli orta numarada olan bir şiş ile olmalıdır. Ayak tabanı ölçüsü alarak ilmek sayısını şiş üzerine ona göre almalısınız.

Ben 40 ilmek alarak başladım. Örneğin; ayağınız 38 numara ise 2 beden fazla ilmek alarak örgüye başlayabilirsiniz. Sarmal modellerde ilmek alırken öncelikle önden alınması önemlidir.

İki ilmek önden alarak bir ilmek boşa atıyoruz. Bu hareket devamlı olarak yapıldığında ilk sıra çıkılır. İkinci sıra içinde tam tersi uygulanır. İlk iki ilmek ters alınır, geri işlem aynı uygulanır. Bu işlem ardından sarmal bir model olarak patik şekli çıkacaktır.

Vereceğim ikinci örnek ise Selanik örgüsüdür. Bildiğiniz gibi Selanik örgüsünü atkı örenler daha iyi bilecektir. Bu modeli patiğe uyguladığımızda daha sıcak ve daha kalın bir patik görüntüsü yakalayacağız.

Bunun içinde tekrar 40 ilmek şişime alıyorum. İlk ilmeği boş alıyoruz. Ardından gelen ilmeklerin sırası iki düz iki ters şeklinde olmalıdır.

İkinci sıraya geçtiğimizde tam tersi şeklinde başlayacağız. İlk ilmek boş, ardından gelen sıra ise iki ters iki düz şeklinde olacaktır. Bu şekilde takip edildiğinde model ortaya çıkacaktır.

Yorum Yaz!