Bebek Şapka Bere Örnekleri Yavrularınıza Çok Yakışacak

örgü bebek şapka bere modeli

Hanımlar, çok kolay ve pratik şapka modeli arıyorsanız bu modelimiz tam size göre bir günde bile bitirebilirsiniz. Kendi çocuğunuza değil hediyelikte götürebilirsiniz. Bu modeliniz herkesin beğenisini alacak.

Tığ İşi ile Şapka Modelimiz

Öncelikle malzemelerimizi hazırlamamız gerekiyor. Kız çocuğu ve erkek çocuğu için değişen modelimizin renkleri. Kız çocukları için pembe, mavi, yeşil, kırmızı ve birleştirmek için beyaz rengi.

Erkek çocuklarında; yeşil, mavi, sarı ve yine birleştirmek için beyazı tercih ettim. Bunlar bizim deneyip de yakıştırdığımız renkler siz isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Beyaz haricinde bir rengi elimize alarak üç zincir çekelim ve biraz uzun olacak şekilde 5 tane dolgu yapalım ve toplayalım.

Topladıktan sonra iki zincir çekip yine doldurma işlemi yapıp toplayalım. Böyle aralarda iki zincir çekerek 30 sıra dolgu yapacağız.

30 sıramız bittikten sonra iki zincir çekip bitirme işlemi yapıyoruz ve sıkıca açılmayacak şekilde düğümlüyoruz.

Aynı renk ipten bu işlemi elimizde 10 tane uzun dal olacak şekilde örüyoruz.

30 sıra yaptık ama bazen biri büyük biri küçük olabiliyor, bunu engellemek için ilk başta ördüğümüzü kendimize ölçü olarak ayarlayıp öreceklerimizi onun boyuna geldiğinde kesebiliriz.

Diğer üç rengimizi de onar onar yine dolgu olacak şekilde örüyoruz. Elimizde 40 tane uzun dal olacak. Buraya kadar geldikten sonra artık örme işlemimiz bitti demektir ve artık birleştirmeye geçebiliriz.

Birleştirme işleminde beyaz ipi elimize alıp ördüğümüz dalların iki tanesini alıp ikisinin de başına gelecek şekilde zincirli olan kısımlarından beyaz iple birleştiriyoruz.

Aralarında beyaz iple iki zincir çekerek yaptığımız dolguların yirmincisine kadar birleştiriyoruz ve diğer dalı elimize alıp onu da aynı şekilde birleştiriyoruz.

Böylece 40 dolgumuzu bitiriyoruz ve başladığımız yerle bitirdiğimiz yeri de aynı şekilde birleştiriyoruz. Bitirdikten sonra isteğe bağlı alından ilmek çıkararak 10 sıra kadar lastik örebiliriz.

Bu işlemden sonra şapkamızın arka kısmını yani birleştirmediğimiz yeri kapanacak şekilde toplayıp dikiyoruz ve artık bir şapkamız var. iyi günlerde takılması dileğiyle. Kolay gelsin.

Yorum Yaz!