Bebekler İçin çok güzel el emeği örgü Patikler

yeni bebek patiği örneği

Hanımlar, malumunuz kış geldi ve korumamız gereken, gözümüz gibi baktığımız bebeklerimize sıcacık patikler örmemizin zamanı geldi. Naylon çorapları bebeklerimizin teninden uzak tutmalı, daha sağlıklı el örgüsü patikleri giydirmeliyiz.

Böylece bebekler sağlık içinde bu kış günlerini sıcacık geçirirler. Bunun için önemli nokta bebe yünü tercih etmeniz olacak.

Yumuşak yapısı bebeklerimiz için oldukça idealdir. Şimdi sizlere yapımı oldukça basit ve eğlenceli bebek patiğinin yapılışını anlatacağım.

Bebek patik modelinin yapılışı

Patikte 2 renk kullanacağız ve bunlardan bir tanesi beyaz olursa daha güzel duracak. Diğer rengi bebeğinizin cinsiyetine ve sizin beğendiğiniz renk skalasına göre de seçebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise dilerseniz içerisinde açık renkler barındıran ebru ipi de tercih edebilirsiniz.

Modele 49 ilmek ile başlıyoruz. 3.5 numara şiş bebe yünleri için ideal kalınlıktadır. Ana renk 6 sıra haraşo olarak örülür ve 2 sıra düz devam edilir.

1 kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek kesilerek 1 ilmek dolama işlemi yapılarak arttırma yapacağız. Bu işlem bir sıra boyunca devam edecek hanımlar.

2 sıra düz örüp patik bitiminde katlanarak dikilir ve girintili çıkıntılı bir görünüm elde edersiniz.

2.renge geçtiğimizde 6 sıra selanik örgü yapacağız. Sonra tekrar ana renge geçip 2 sıra öreceğiz. Patiğin orta ilmeklerinde 3 ilmek kesilir.

Her ön yüze gelince 3 kesme yapılır. 2.renge geçip 1 sıra haraşo yapılıp yine ortada 3 kesme yapılır. 6 sıra haraşo ile renk değişimi yapmayı unutmayın.

6.sırada ise tam 11 ilmek keseceksiniz ve bilek kısmı için 5 haraşo öreceksiniz. Sonra sadece bilek kısmında sağ patik için soldan sol patik için sağdan 13 ilmek atılır ve 2 haraşodan sonra ilik açılır. Bu ilikten patiğin ipi geçecek. 5 haraşo olunca patik biter.

Yorum Yaz!