Bebekler İçin En Kolay Örgü Patik Örnekleri

Örgü kolay bebek patikleri

Şişle öreceğimiz bu patiğimize isterseniz iki renkler isterseniz 5 renkle de örebilirsiniz. Kız çocukları için rengarenk daha güzel oluyor. İlk olarak ana renk seçmeniz gerekiyor ve bu ana renk patiğinizin genelini kapsayacak.

Biz mürdüm rengini seçtik ilk olarak 24 ilmekle başladık. Bu sayıya isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Çocuğum bir yaşında bu ilmekle yaptığımda tam oldu. Başladığımız 24 ilmeği bir ters bir düz olarak yani düz örgüyle örüyoruz. Ördüğümüz bu düz örgüyü 26 sıra kadar daha örüyoruz.

26 sıra örgümüzü ördükten sonra 12 adet ilmek kesiyoruz bu demek oluyor ki ön tarafına başlıyoruz. Kestiğimizde elimizde 14 sıra kalacak yeni bir renk ip alabiliriz elimize aldığımız bu renkle 5 sıra ters örgü örüyoruz.

Beş sırayı bitirdikten sonra tekrar ilk başta başlamış olduğumuz iple 5 sıra haraşo örüyoruz. Bu işlemi de bitirdikten sonra, başka bir renk alıp onunla tekrar beş sıra ters örgü örüyoruz.

Yine ilk baştaki ipimizle 5 sıra haraşo örüp farklı renkteki ipe geçiyoruz. Aynı şekilde 5 sıra ters örgüyle örüyoruz.

Bu şekilde renkleri değiştirerek ana rengimiz 5 sıra olasıya kadar örgümüzü sürdürüyoruz.Tarifimize göre tamamladıktan sonra artık örgü işlemi bitmiştir.

Elimizde uzun bir parça oluyor patik halini alabilmesi için başladığımız yer ile bitirdiğimiz yeri düzgün bir şekilde birleştiriyoruz.

Oval şekilde olan patiğimiz şimdiki aşamasında ise altını yani renkli ördüğümüz yerin alt kısmını kapatıyoruz. Bu işlemi dikerek de yapabilirsiniz ama ben batar düşüncesiyle hasır örgüyle birleştirdim.

Birleştirme işinizden sonra patiğiniz nerdeyse bitti demektir. İlk başlamış olduğumuz ana renkli yeri katlıyoruz. Renkli olan kısmı poşet gibi açık olacağından orayı da büzüştürerek dikiyoruz.

Büzüştürdüğümüz yere de bir çiçek örüp dikiyoruz. Farklı bir süsleme de tercih edebilirsiniz. Patiğimiz bitmiştir sağlıklı günlerde kullanın.

Yorum Yaz!