Bebekler İçin Seçtiğim Güzel Örgü Örnekleri

bebek örgüleri

Merhaba hanımlar, bu yazımda size minik meleklerimiz için güzel bir örgü modeli tarif etmek istiyorum. Anne adayları, anneanneler, babaanneler ya da bir yakınının bebeğine güzel bir hediye sunmak isteyenler bu güzel modeli mutlaka denemeli.

Anne adaylarının minik melekleri için çok çeşitli hazır kıyafetler günümüzde var olsa da el emeği göz nuru modellerin yeri her zaman bir başka oluyor.

Özellikle kış aylarında oldukça fazla tercih edilen örgü modelleri çok fazla çeşitlilik gösteriyor. Ben sizler için En güzellerinden bir tanesini anlatmaya çalışacağım.

Kız Bebek İçin Hırka Modeli

Bu güzel model için öncelikle tercihinize göre güzel bir renk ip edinin hanımlar. Kız bebekler için daha çok pembe, eflatun, kırmızı renkleri tercih etsek de seçim yine size kalmış.

Örme işlemini pirinç örgü olarak yapacağız. Yapmanız gereken ilk şey 52 tane ilmek atmak. İlmekleri bitirdikten sonra yaklaşık olarak 18 cm kadar örün daha sonra ilmek eksiltmeye başlayın, örgünün kol kısımlarına geldikten sonra iki kolu da alıp kesin. Sıra geldi ön tarafı yapmaya bu işlem için de 32 tane ilmek yapın.

5 adet pirinci 1 ters 2 düz şekilde örmeye devam ederseniz saç örgüsü modeli ortaya çıktığını göreceksiniz.

Kol oyuklarını oluşturun omuz için ise 12 ilmek bırakmayı unutmayın, daha sonra kapatın.

Hırkanın arka tarafını örmeye başlamak için 90 tane ilmek yapın, pirinç modelde yaklaşık 18 cm örebilirsiniz büzgü oluşturarak ilmek sayısını düşüreceğiz, yaka oyuğunu da oluşturduktan sonra ördüğünüz bütün parçaları birleştirebilirsiniz.

Kız bebekler için tercih edilen bu güzel modeli mutlaka deneyin hanımlar çok şık bir hırka elde ettiğinizi göreceksiniz.

Kış aylarında bebekleriniz için kullanabileceğiniz gibi ayrıca hediyelik olarak da yaparak evinizde bulundurabilirsiniz.

Yorum Yaz!