Birbirinden Farklı Bebek Battaniye Modelleri

örnek bebek battaniye örgüsü

Mutlu günler dilerim hanımlar. Bugün de harika bir bebek battaniyesi örneği ile karşınızdayım. En çok sevdiğimiz hazırlıklardan birisi de doğum hazırlıklarıdır herhalde. Tüm anne adayları ve de bebek bekleyen ailelerin en heyecanlı dönemlerinden olan bu dönemde tatlı heyecanları bastırmak için yapılacak en güzel şeylerden birisi de el emeğiniz ile yapacağınız hırkalar, patikler, önlükler ve de battaniyelerdir.

Son günlerde oldukça kolay bir yapıma sahip olan battaniyeler çok popüler hale geldi. Kısa sürede yapabileceğiniz çeşit çeşit bebek battaniyeleri ile hayal gücünüzü de geliştirebilirsiniz.

Birkaç malzeme ile yapacağınız bu bebek battaniyeleri ile minik yavrularınızı sıcacık tutabilirsiniz. Evet, genç anneler, yeni anne adayları ve tüm hanımlar şimdi bu kolay battaniye yapımına başlayalım.

Kolay Bebek Battaniyesi Yapımı

Bebek battaniyelerinde son moda bildiğiniz gibi farklı farklı renklerdeki kumaşlar ile aplike süslemelerdir. Hazır penye battaniyeler ya da parça kumaşlar hemen hemen her yerde satılmaktadır.

Bu penye ve de kalın kumaşlar ile yapacağınız güzel battaniyeleri çeşitli hayvan figürleri ile ya da bebeklerinizin ismini de yer alan harfler ile süsleyin.

Öncelikle yapmanız gereken şey battaniye için seçtiğiniz kumaş parçasının kalın bir elyaf yapısına sahip olduğundan emin olmaktır.

Daha sonrasında da herhangi bir hayvan figürünü yapmaya başlayabiliriz. Ben tırtıl modelini kullanım, oldukça da kolaydı. Şöyle ki daire şeklinde kestiğim kumaş parçalarından bir tırtıl yaptım.

Bu daireler makinenizde aplike yaparak battaniyeye monte etmelisiniz. Tırtıl figürünün oluşturana kadar bu işlemi battaniye üzerinde yapmaya devam edin göreceksiniz ki neredeyse bir gününüzü bile alamayacak bu bebek battaniyesi yapımı.

Makinesi olmayan hanımlar üzülmesin, çünkü illa ki aplike yapmanıza gerek yok. Tığ ya da iğne ile de tırtıl modelini bebek battaniyesine monte edebilirsiniz. Umarım bu kolay bebek battaniyesini dener ve de çok memnun kalırsınız.

 

Yorum Yaz!