Birbirinden Güzel Örgü Bebek Kazak Ve Yelek Modelleri

bebek kazak ve yelek örneği

Günümüz ekonomik koşullarında her şeyi satın almak mümkün değil. Alınsa da çok çeşit alınamıyor. Hem ekonomik açıdan tasarruf etmek için hem de farklı olmak için bebeğinize kendiniz el emeği göz nuru bir çok şey örebilirsiniz.

Özellik ile bebekler kolay hasta olduğu için kazak ve yelek örmek kullanışlı olacaktır. Az maliyetli olacağı için bir çok renk ve modelde kazak ve yelek örebilirsiniz.

Bir bebeğe kazak ya da yelek örmek için çok iyi örgü bilmeniz gerekmez. Hiç örgü bilmeseniz bile anlatımlı örgü dergilerine bakarak ya da internet ortamında anlatımlı videolar aracılığı ile çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Zaten bir kaç deneme sonrası kendiniz de gayet iyi ördüğünüzü ve hızlı ördüğünüzü göreceksiniz.

Bebekler için çok çeşitli modelde kazak ve yelekler bulunmaktadır. Mesela kız çocuklar için arzu ettiğiniz renkte iki çeşit renk yün kullanarak bebeğin boyuna göre; önce sırt kısmını düz örerek sonrada ön kısmı üst ve alt kısım düz orta kısım kemer şeklinde örerek yeleği oluşturun.

Daha sonra seçtiğiniz diğer renk yün ip ile yeleğin etrafına zincir çekin, orta kısma iki tane de irice düğme detayı ile zenginleştirin. Ortaya şık bir yelek çıkacaktır.

Arzunuza göre açık renk bir ip ile beli lastik yakası kare olacak şekilde yeleği örün. Daha sonra yeleğe zevkinize göre düğme dikin.

Yeleğin ön kısmına da iki taraflı olacak şekilde çeşitli canlı renklerden oluşan küçük çiçekler örerek aşağı doğru dikin. Yapımı oldukça kolay ve cici görünümlü bir modeldir.

Ebruli renkte bir ip seçin. Yaka oval şekilde örülecek, beden kısmı düz örgü yapın, bel kısmı da lastik olacak, kollar da düz olacak şekilde örün. Ortaya güzel bir kazak çıkacaktır.

 

Yorum Yaz!