Boncuklu ve Farklı Bebek Patik Modelleri

Boncuklu bebek patiği modeli

Nasıl örülür?
Hanımlar, herkese güzel günler dilerim. Bugün bebeği olan ya da bebek bekleyen arkadaşlar için faydalı ve eğlenceli olabileceğini düşündüğüm bir konuyu anlatacağım. Bebekleriniz için süslü ve sıcak patikler örmek isteyebileceğinizi düşündüm. Sanıldığı kadar zor değil boncuklu örgü örmek.

Öncelikle şişin üzerine 20 kadar ilmek atarak şişimi sağlamlaştırıyorum.

Temel atmak gibi düşünebilirsiniz. Atacağınız ilmek sayısı patik öreceğiniz bebeğin ayak numarasına göre değişebilir.

Attığınız ilmekler üzerine örgüye başlıyoruz. Düz örgüyle ilmeklerin üzerine devam ederek örgüyü büyütüyoruz.

Boncukların geleceği kısmı önceden ayarlamış olmanız gerekiyor. Boncuklar kendi zevkiniz ve isteğinize göre herhangi bir yerde olabiliyor.

Ben parmakların az aşağısı olmak suretiyle zik zak modeller yapıyorum. Bunu da atacağım ilmekten önce şişin ucuna boncuğu takarak ipe geçirerek yapıyorum.

Bunu sistemli bir şekilde yaptığınızda ortaya istediğiniz desenin çıktığını göreceksiniz.

Örgümü şişle ördüğüm için şişin kalınlığını göz önünde bulundurarak boncuğun büyüklüğünü de ona göre seçiyorum.

Siz aynı tekniği kullanarak tığla da örebilirsiniz. Patiğin boncuklu üst kısmını tamamladıktan sonra sıra tabanı örmeye geliyor.

Tabanı üste bağımlı olarak değil ayrı bir örgüye başlar gibi örüyorum. Yine bildiğimiz düz örgüyle. Üst kısımla aynı boyda olmasına dikkat ederek örüyorum ve bitirdikten sonra iki parçayı birbirine dikiyorum.

Boncuğu patiğin sadece üst kısımlarında kullanmanızı tavsiye derim çünkü aksi halde boncuklar bebeğin ayağının altını rahatsız edebilir.

Ben daha önce de belirttiğim gibi zikzak çizgiler yaparak desen oluşturuyorum ama siz patiğin üst kısmını aralıksız boncuk görünümünde de yapabilirsiniz. Her ilmekten önce boncuk takarsanız istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Bunun haricinde boncuğun büyüklüğüne ve rengine farklılıklar katarak patiği daha dikkat çekici bir hale sokabilirsiniz.

Böylece bebeklerin ayağı hem sıcacık olur hem de güzel gözükür. Örgü konusunda acemi olanların bile kolayca yapabileceği bir model olduğunu düşünüyorum bayanlar. Umarım sevmişsinizdir.

 

Yorum Yaz!