Çiçekli lif nasıl yapılır? Anlatımlı

Çiçekli lif modeli

Değerli arkadaşlar, bugün sizlere çiçekli lif modelinin yapılışını anlatacağım. Şimdiden sürç-i lisan eylersek af ola!  Hemen anlatımına geçiyorum. Hepinize şimdiden kolaylıklar geldin. Takıldığınız yerler olursa, hiç çekinmeden soru sorabilir veyahut iletişime geçebilirsiniz.

YAPILIŞI:

–  Arkadaşlar lifime üç renk beyaz sarı ve yeşil ipler kullandım. Taban rengi olarak beyazı daha çok tercih ettim ki beyaz her modele güzellik katıyor.

–  Gelelim modelimizin yapılışını anlatmaya şimdi hanımlar çiçeklerin sırasını eşit tutarak  örelim çünkü hem modelimizde bozulma büzüşme olur hem de model ilmek eksikliği olur.

–  O yüzden ilmeklerimizi sayarak yapalım ki güzel olsun. Değerli Hanımlar lifin örme işlemin bittikten sonra gelelim etrafını örmeye; ilk önce sarı arkasından yeşil ve son olarak da beyazı işleyelim

–  Kenarlarının da örme işlemi bittikten sonra modelimiz tamamlanmış demektir. Ben çiçekli lifimi ördüm kızımım çeyizine kaldırdım sıra sizde hadi hanımlar iş başına..

–  Gördüğünüz gibi son derece kolay ve zahmetsiz. Üstelik bir o kadar keyifli. Örgü örmeye yeni başlayan hanımlarımıza tavsiyen her zaman için lif örerek işe başlayınız.

–  Dantel ve iğne oyası gibi zahmetli elişlerine yönelirseniz, hemen pes edebilir, hevesiniz kaçabilir! O yüzden lif ile örgüye başlamak bence en akıllısı ve iyisi

Yorum Yaz!