Dantel Fiskos Masa Örtüsü Modelleri

Dantel Fiskos Masa Örtüsü Örneği

Dantel fiskos masa örtüsü modelleri hem örmesi hem de pratikliği bakımından kolay örgülerden biridir. İnce uçlu bir tığ ile işe başlıyoruz. 50 numara yumak ile modelime başlayacağım.

İsteğinize göre daha ince yumakla ya da kalın yumakla örneği başlayabilirsiniz. Yumak rengi de sizin tercihinize kalmış. Ben fiskos modellerinde beyaz yumak kullanmaya özen gösteriyorum.

Fiskos örgüleri masa şekline göre değişir. Örneğin; benim masam dikdörtgen şeklinde ve fiskos örgümü buna göre yapacağım.

Farklı şekillerdeki masalar için farklı örgü örnekleri bulunmakta. Fiskos örgülerinde ki kullanacağım modeller her zevke uygun olarak ayarlanmıştır.

Çiçek, sarmaşık, sarmal, oval, delikli, zincirli, dolgulu ve daha birçok model örneklerim ile daha önce görmediğiniz modeller sunuyorum.

Masalar için ördüğümüz fiskoslar genel olarak parça parça örülür. Parça parça ördüğümüz ek parçaları birleştirmeler ile bir bütün fiskos masası haline getiriyoruz.

Tığ tercih etmeyenler için iğne oyası kullandığım modelleri bulabilirsiniz. İğne oyası ile yaptığım masa fiskosları hazır örülmüş gibi duruyor.

Görsel olarak şıklığın yakalandığı ve daha canlı duran modeldir iğne oyaları. İğne oyalarında kullanılan halka gibi malzemeler vardır.

Fiskos örneklerimi, sıkı iğne yaparak da denedim. El becerinize göre içinden seçimler yaparak hazırladığım örgülerden birini seçerek modele başlayabilirsiniz.

Fiskos modellerinde en çok tercih ettiğim model sarmal zincirli örgüdür. Sarmal çıkılan kenar modeli ile örülen zincirler birleştirildiğinde ortaya farklı bir model çıkacaktır.

Sarmal ve zincir modeli iç içe girdiğinde dolgulu bir görüntü yakalanacaktır. Küçük sehpalar içinde fiskos modelleri yapılır.

Küçük sehpalara özel modellerim genel olarak zincirli ve dolgulu modeller. Bunun için ince numaradaki bir tığ tercih etmelisiniz. Orta numaradaki tığ çekilen zincirleri ve dolgulu modelleri daha ön planda gösterir.

Yorum Yaz!