Dantel Fiskos Modelleri

dantel fiskos örneği

Danteller çoğu kişinin hayatına çocukluktan girmektedir. Nedeni ise çocukken evlerimizde olan misafirlerle beraber konuşan anneler yada anneanneler hep dantel yada çeyizlik konuları mutlaka vardır bu yüzden dantelleri çoğumuz ne demek olduğunu biliyoruz.

Danteller tek başına bir şey ifade etmemekle beraber çeşitleri vardır bunlardan birisi fiskos modellerdir. Fiskos modeller genel olarak masa üstüne konulan dantel çeşididir.

Bu yüzden dantel olarak önemli yere sahiptir. Çünkü danteller ya gösteriş ya evdeki pürüzlerin giderilmesi için kullanılmaktadır.

Bu yüzden dantellerin hayatımızda yani evlerimizde önemli rolleri vardır. Danteller fiskos modeller olarak yuvarlak ortasında yıldız şekli yanları ise hafif desenli olmak üzere çok güzel desenleri vardır.

Daha başka olarak çiçek şeklide modellerde piyasada önemli rol oynamaktadır. Üçgen şekilden desenler ilerde bu modelde harikalar yaratabilirsiniz.

Fiskos Dantel Yapımı

Fiskos dantellerin yapımı ne kadar kolay desem de aslında kimine göre de değişen bir özelliği vardır. Bazılarına göre kolay bazılarına göre de zordur bilen birisinden öğrenirsen bu ürün sizlere kolay gelecektir.

Bu ürünleri her kez yapamaz biraz teknik biraz hayal gücü gibi özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Teknik bu iş için vazgeçilmez bir parçadır.

Hayal gücü ise bu üründe harikalar yaratmanızı sağlayacaktır. Bu tür danteller ince ve kalın tığ olmak üzere ikisi ile yapılmaktadır.

Yün ipleri ya da ince ipler ile yapılır. Bu şekilde güzel şekiller yapabilirsiniz. Piyasada çokça ürüne sahip olan bu fiskos danteller oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Evlerin dekorasyonlarında vazgeçilmez parçalarındandır. Fiskos danteller yapımı kimi zaman kolay kimi zaman zor olan modellerdir kötü yapılanlar aslında kötü değildir o eve yakışmayanlar olmaktadır kötü dantel yoktur evine yakışmayan dantel ürünleri vardır.

Yorum Yaz!