Dantel Fiskos Örnekleri İle Evinize Şıklık Katın

dantel fiskos örneği

Evlerin vazgeçilmez eşyası masalar. Ufak olmaları ve kullanışlılığı ile evlerin başköşesinde yerlerini alan fiskos masaları bayanların vazgeçemediklerindendir.

Her yere koyulabilmesi dekoratif olması ile birçok işe yaramaktadırlar. Hanımlar bu masa modelinden vazgeçemedikleri gibi çeyizlere, hediye olarak, üzerine onlarca çeşidi olan örtüler örmekteler.

Bu örtüler ile masalar çok daha şık durmaktadır. Emek isteyen bu dantel masa örtülerini ufak ipuçları ile herkes örebilir.

Her Fiskos Masası Dantelinde Olması Gerekenler

Birçok motifte yapılan bu dantel modelinde değişmeyen tek şey, masa gibi yuvarlak olmasıdır. Modele göbekten bir yuvarlakla başlamak değişmeyen kuraldır.

Zamanla birçok motifi ortaya çıkan fiskos dantelleri özellikle son zamanlarda bütün masayı kaplaması yerine daha ufak şekilde örülmekte ve altına canlı renklerde bir örtü örtülmektedir.

Fiskos masasında en çok sevilen motif çiçek motifli dantellerdir.

Fiskos Masasına Örtü Nasıl Örülür Nasıl Şiş kullanılır

Dantel Fiskos Örnekleri çıkartmak için kalın şiş yerine tığ kullanılmalıdır. Bu en çok sevilen, bayanların evlerinde vazgeçemediği bu masa örtüsü modeline başlamak için göbekten zincirle başlanmalıdır.

İstenilen büyüklüğe göre zincir sayısı değiştirilebilir. Tırabzanlar kullanılarak zincirle istediğiniz sıklıkla birleştirebilirsiniz.

Ama Fiskos masalarında sık birleştirilmiş zincirlerin daha şık durduğu unutulmamalı. Fiskos masası için ördüğünüz danteli özel kılacak şıklaştıracak esas şey kenarlarına ekleyeceğiniz motiflerdir.

Bu tamamen size ve yaratıcılığınıza kalmış bir şeydir. Birçok farklı model üretebilirsiniz. Özellikle çiçek motifleri daha güzel durmasıyla beraber yapımı da daha kolaydır.

Fiskos masası dantelini, bitirdikten sonra iyi bir ütü yapmak dikkat edilmesi gereken konulardandır. Ütüsüz olan fiskos masası gözünüze asla istediğinizi gibi gelmez.

Örmesi kolay olan bu örtü modeli çok ince istemesi nedeniyle çok zaman istemektedir. Hazır fiskos masa örtüleri satılsa da elde yapılan dantellerin yerini tutmamakta.

Yorum Yaz!