Dantel Fiskos Örtüsü Örnekleri

Örnek dantel fiskos modeli

Dantel fiskos örtüsü örnekleri ve fiskos masa modelleri, evlerimizde beğenerek kullandığımız dekorasyon ürünlerinden biridir. Dekorasyon görselliği, renklendirme özelliği ve kullanışlı olması ile birlikte her evde bulunan örneklerdendir.

Birbirinden farklı ve birbirinden hoş görüntüye sahip olan fiskos masası örneklerimi sizlerle paylaşacağım. Hem örmesi pratik hem de sıkılmadan tamamlayacağınız modeller.

Zevkinize uygun olan uzunluklarda farklı fiskos örtüsü modelleri yaptım. Masa şeklinize ve kullanacağınız alana göre örneklerin içinden beğendiğinizi seçip örmeye başlayabilirsiniz.

Masanızın görüntüsünü hoş bir hale getirecek olan vereceğim örnekler daha önce görmediğiniz modellerden olabilir. Hazırladığım modeller masanızın ayaklarını kapatacak uzunlukta ve şıklıkta.

Fiskos örneklerimde genel olarak tığ oyasını kullandım. Fakat tercihe göre iğne oyası ve sık iğne kullanabilirsiniz. Bunun için yumak numarasını oldukça orta numarada tutmaya özen gösterin.

Hazırladığım fiskos modellerinde üçgen dilimler, minik motifler, yuvarlak aparat gibi model kullandım. En çok tavsiye edebileceğim modellerimden biride minik motiflerdir.

Sık iğne ile yapılan bu modelde dolguların sık çekilmesi ve sık batırılması gerekir. Trabzan örgü şeklinde yapacağımız minik motif örnekleri bittikten sonra dikerek birleştirme işlemi geriye kalıyor. Bir bütün haline getirdiğimiz de fiskos masasını tamamlamış oluyoruz.

Minik motifler için; ince uçlu bir tığ, 40 – 50 numara yumak yeterli olacaktır. Minik motifler için gerekli olan aparat kullanımları vardır. Ben bunlardan halka olan modeli seçtim.

Siz isterseniz farklı aparat modellerinden birini seçebilirsiniz. İpi ince uçlu tığ ile çekerek zincir yapıyoruz. 13 zincirin ardından halkaya işlemek için aparatı alıyoruz.

Aparat etrafında bu zincir ile dolanarak dolgu yapmaya başlıyoruz. Aparat tamamen dolgu olduktan sonra tığımıza tekrar zincir çekerek, dolgular arasında 2 boşluk kalacak şekilde batıyoruz. Bu işlem böyle devam ederken minik motifin bir şeklini bitirmiş oluyoruz.

Yorum Yaz!