Dantel Mutfak Takımı Örnekleri Yeni

Dantel mutfak takımı modeli

Merhaba sevgili hanımlar, bu gün sizler ile tüm gelin adaylarının olmazsa olmazı olan dantel mutfak takımı örnekleri hakkında konuşacağız. Bir genç kızın çeyizinin olmazsa olmazlarından birisi de mutfak takımlarıdır. Dantel mutfak takımları gün geçtikçe çeşitlilik göstermekte.

Her geçen gün mutfak takımı modası değiştiği için ben de yakından takip ediyorum. Eskiden her dolaba birer dantel örerdi annelerimiz.

Hepsi birbirinin aynı model ve renkleri. Görüyorum ki artık değişen mutfak dolapları nedeni ile bu alışkanlık biraz olsun değişti.

Ben her ne kadar değişikliğe açık bir insan olsam da hala bir tarafım oldukça geleneksel. Bazı mutfak takımı dantel örneklerinde raflarda kullanılan üçgen olan dantelin devamında baklava dilimli buzdolabı modelleri takımı tamamlıyor.

Bu pek de benim tercih ettiğim bir şey değil. Bu noktada dantel mutfak takımları örnekleri yeni bir değişime girdiği için farklı bir model elde etmeye çalıştım.

Hem modern hem de geleneksel izler taşıyan bir dantel mutfak takımı yapma sürecine girdim. Umarım sonuç siz sevgili hanımları da memnun eder.

Bugün çok farklı bir teknik deneyeceğiz hanımlar. Öncelikle kendi mutfak dolaplarınıza ve de mutfak mobilyanıza kaç parça dantel yapmanız gerektiğini kararlaştırın.

Ben sekiz parça dolap gözleri için, bir tane buzdolabı, bir tane fırın üstü, bir tane de kahve tepsisi için örnek çıkartmaya karar verdim. Siz tabi ki kendi ihtiyacınıza göre bu sayılarda değişiklik yapabilirsiniz.

Evet, mutfak takımı dantel örneğini çıkartmam için, atmış numara ören bayan tarzında renkli dantel ipleri ve de yirmi iki numara dantel tığına ihtiyacım var.

Sevgili hanımlar, mutfak dolapları için kırk beş zincir çekiyoruz. Daha sonrasında renkli iplerin kendisini göstermesi için beş zincirde bir dolgu yaparak ipi yutuyoruz.

Böylece geleneksel örümcek dantel tekniği ile renkli ipler sayesinde daha modern ve renkli mutfaklara sahip olabilirsiniz. Buzdolabı ve de fırın ve tepsi içinde zincirleri onar tane arttırarak yapıyoruz. Umarım sonuç sizi de beni olduğu kadar mutlu eder.

Yorum Yaz!