Dantel Oda Takımı Örnekleri Yeni 2017

Örnek dantel oda takımı

Merhaba becerikli hanımlar. Bu yazımda sizlere evlenecek olan kızların çeyizinde bulunan olmazsa olmaz parça olan dantel oda takımından bahsedeceğim. Son zamanların en trend modellerinden ve renk seçeneklerinden, nerelerde kullanıldığından bahsedeceğim.

Bilindiği gibi yeni evlenecek kızlar kendi evleri için dantelleri çok tercih etmeseler de iğne oyası ve nude renklerde örülmüş danteller bu yılın yine modası.

Hafif saman renginde ve bej renklerde danteller salonda ve vitrinde göz kamaştırıcı olabiliyor.

Dantel hakimiyetini çok sevmeyen kızlarımız için kare bir kumaşın yalnızca tek köşesine dantel işleyerek de daha spor bir hava katabilirsiniz ve böylece hem salonda hem oturma odasında da kullanılabilir.

Mutfaklarda ise daha renkli danteller artık kullanılıyor. Yine kare kesilmiş ve etrafı modellenip tek köşesi minik meyve desenleriyle süslenmiş dantel modelleri mutfağınıza girdiğiniz an içinizin açılmasına sebep olacak ve misafirleriniz tarafından oldukça beğeniyle karşılanacaktır.

Tığ işi yapıyorsanız ipiniz ile tığ ölçünüz uyumlu olmalıdır. Aksi halde yaptığınız iş hem sizi yorar hem de bu yorgunluğa kötü bir sonuçla karşılaşırsınız. Bu konuda daha dikkatli olalım hanımlar.

Eğer dantelinizde boncuklardan hoşlanıyorsanız asla beyaz dantel üzerine beyaz boncuk yapmayın. Bu hem modelinizi hem boncuklarınızı göstermez.

Ortaya karışık bir model çıkar. Bu yüzden sade dantel üzerinde uyumlu boncuklar ya da boncukları sade ve seyrek tutum ağır dantel modelleri üzerine şıklık katabilirsiniz.

Elinizde yalnızca beyaz ip var ve siz daha koyu renkle dantel çalışmak istiyorsanız hiç korkmadan beyaz ipi soğuk kahveye batırın.

Çıkarıp yıkadığınızda daha nostaljik ve otantik dantel model görünümü yakalayabilirsiniz.

Dantelleri yalnızca vitrin gibi yerlerde değil, daha büyük örerek minik yastıklarınızın üzerine monte ederek de çok sevimli bir ortam yaratabilirsiniz.

Yorum Yaz!