Dantel Örnekleri Yeni Modeller

Basit Yapılan Dantel Örneği

Hanımlar dantel olmayan bir ev mi olur? Yeni nesil kızlar tarafından çok fazla kullanılmasa da birçok yörede dantel hala çok önemli bir kültürdür. Çoğu yörede ve genelde kırsal kesimlerde danteller yapılır ve çeyiz olarak sergilenir. Dantel bizim geleneklerimiz arasında yer almaktadır.

Dantel olmayan bir çeyiz düşünülemez. Kentsel bölgelerde dantel kullanımı düşük olsa da herkesin evinin bir köşesinde mutlaka bulunmaktadır. Hiç yok denilen bir evde bile süs olarak da olsa dantelden yapılan bir şey muhakkak bulunmaktadır.

Dantel günümüzde farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Ayakkabılar, hırka, yelek, tunik ve elbiselere yapılan dantel motifleri şıklığa şıklık katmaktadır.

Yuvarlak veya kare motifler ile havlu kenarları, fiskos örtüleri, oda takımları, yatak örtüleri, masa örtüleri, mutfak takımları, pikeler hatta perdeler evimizin her köşesini süslemektedir.

Bunun yanı sıra evlerimizin duvarlarını süsleyen panolar, dantellerden yapılan sepetler, kapı ve duvar süsleri de evlerinize şıklık kazandırır.

Sitemizde siz bayanların ilgisini çekecek birçok dantel örnekleri modelleri bulunmaktadır. Bu modeller arasından yuvarlak, kare ya da köşegeni motiflerden birini beğenerek kendinize çok şık bir elbise bile yapma imkanınız bulunmaktadır.

Belki de küçük kızınıza bir etek, yelek veya elbise de yapabilirsiniz. Dantel ile yapılacakların sınırı yoktur. Dantelden yapacağınız şapka ve çantalar ile kıyafetlerinize çok şık bir kombin yapabilirsiniz.

Sitemizdeki dantel modellerini renkli iplikler kullanarak farklı bir görüntü yaratabilirsiniz. Dantel zor görünse de aslında yapımı kolay olan bir el işidir.

Sadece bir örnek seçerek ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Günümüzde bir çok bayan bu el işi ile evlerine maddi olarak yardım etmektedir.

Yaptıkları sepetleri, peçetelikleri, panoları satmaktadır. Dantelden yapılmış olan elbiseler, şapkalar ve çantalar vitrinleri süslemekte yeni neslin büyük ilgisini çekmektedir. Sevgili bayanlar sitemizi mutlaka ziyaret edin sizin de beğendiğiniz bir model mutlaka vardır.

Yorum Yaz!