Dantel yatak odası takımı yapılışı ( Anlatımlı)

Dantel yatak odası takımı örneği

Bu yazımda sizlere kendi örmüş olduğum dantel yatak odası takımından bahsetmek istiyorum.

Yatak odası  takımından bir tane peçeteyi sizlerle paylaşıyorum. Peçetelerim 6 adetten oluşmaktadır.  Ben yatak odası için yapmıştım ama isterseniz sizler oturma odasına yada gümüşlük raflarını güzelleştirmek için değerlendirebilirsiniz.

Modelimin orta kısmı tamamen tek parçadan başlayarak belli bir boyuta geldikten sonra bir diğeriyle birleştirilmekte.

Ören bayan pamuk ipi tığ numaram 21 Şimdi sizlere yapılışından bir tane motifi anlatmak istiyorum.

İlk önce 10 zinciir çekip yuvarlak haline getiriyoruz daha sonra iç kısmını 30 tane dolgu dolduruyoruz boş kalmayacak şekilde.

Daha sonra üçerli zincirler çekerek boşluk bırakarak ilerliyoruz. Yapmış olduğumuz zincirlerin iç kısımlarını sık zincir çekerek doldurdum

10 tane zincir çekip battım 3 dolgu doldurup tekrar devam ettim bu işlemi bu şekilde bitirdikten sonra boş bıraktığım dolguyu 9 tane dolguyla doldurarak bu sırayı da bu şekilde bitirdim.

Her sırada sağdan 3 soldan 3 olmak üzere 3 erli dolgu arttırarak doldurdum ta ki modelim tamamlanana kadar son olarak aralarda bırakmış olduğum boşlukları diğer motiflerle birleştirme aralığı olarak ayarladım.

Ben sizlere modelden sadece bir tane motifi anlattım. Çapraz olarak birleştirmiş olduğum 9 tane motiflerimin son olarak modelin tamamının etrafını 2 dolgu doldurup 3 zincir çekerek ilerledim modelin etrafını 7 sıra işledim.

Son sırayı ilmeksiz pipirik yaparak bitirdim. Anlatımı biraz uzun ve karışık olabilir aslında değil ama size öyle gelebilir.

Dilerseniz benimle iletişime geçebilirsiniz sizlere yardımcı olmak isterim . Hadi hanımlar şimdiden kolay gelsin.

Yorum Yaz!