Düz Bebek Patik Modelleri

Düz örgü bebek patiği modeli

Hanımlar daha önce örgü yapmadıysanız ve ilk defa patik örecek olanlar varsa yeni ördüğüm örneği takip etmeniz yeterli olacak. Örgüye yeni başlayanlar, daha önce tığ ve şiş işe herhangi bir model çıkarmamış olanlar için düz bebek patik örgüsünü tavsiye ederim.

Hem örülmesi kolay hem de kısa sürede pratik olarak tamamlanan bir model türüdür. Düz örgü modeli ile kısa süre içinde örülecek olan örnek daha çabuk çıkarılacaktır.

Düz örnekler ile kendinize ve çocuklarınız için 2017 yılına özel hazırladığım düz örneklere bakmanız yeterli olacaktır.

Düz Patik Örgüsü Nasıl Yapılır:   

Şiş ve yünlü ip yardımı ile işe başlanır. Şiş numarası orta olmalıdır. Çok büyük olması patiğin geniş, çok küçük olması patiğin küçük olmasına neden olur.

Bu yüzden orta numarada bi şiş ve orta numarada yün ipi gerekir. Renk seçimini tamamen size bıraktım. Model olarak aynı ölçülerle ve örme şekilleriyle gidildiğinde her renkte aynı düz patik modeli ortaya çıkacaktır.

Düz patiği örmek için düz ve ters örgülerin bilinmesi gerekir. Eğer düz örgüyü bilen hanımlar varsa bu modeli daha rahat örecektir. Yeni başlayanlarda düz örgüyü almayı bilirse hem öğrenecek hem de örgü örmekten zevk alacaklardır.

Düz örgü için şişe dizili olan ilmeklerin arka tarafından ip çekilerek alınan şekildir. İlmeğin arka kısmından geçirilen diğer şiş ile ip çekilir.

Bu işlem sürekli tekrarlandığında düz bir örgü modeli oluşturulur. Düz örgü modelinin çıkması için bu aşama patik bitimine kadar devam edilmelidir.

Düz patikler genelde bilek üzeri ve bilek altındadır. İsteğe göre uzunluğunu ayarlayabileceğiniz bir modeldir. Kullanımı ve örülüşü de pratik olan bu örnek için patik dışında farklı örgü modelleri de vardır.

Yorum Yaz!