Düz Örgü Bebek Hırka Modellerinden Beğendiklerim

düz örgü hırka örneği

Yeni bir yazıda daha birlikteyiz hanımlar. Örgünün son günlerde ne kadar da revaçta olduğunun siz de farkında mısınız? Bakıyorum da şöyle bir tüm hanımların elinde bir örgü örneği; kimi tığ işi yapıyor, kimisi de şiş ile birbirinden güzel modelleri yapıyor. Çok kısa sürede öğrenebileceğiniz bir hırka modelinden bugün bahsetmek istiyorum. Oldukça kolay olduğunu sizde göreceksiniz.

Aslında bahsettiğim model, düz bebek hırka modelleri bildiğiniz gibi. İstedim ki bugün küçük bebeklerine, minik torunlarınıza, soğuk kış günlerinde onları sıcacık ısıtacak bebek hırkaları yapalım.

Örgüye yeni başlayanların ve hatta hiç örgü bilmeyenlerin ile hemen anlayabileceği ve de başarı ile yapabileceği bu hırka modeline bayılacaksınız.

Kız için ya da erkek bebekler için yapabileceğiniz bu hırkalar için renk seçmek sizlere kalmış hanımlar. Beni dinlerseniz eğer; minik kızlar için artık pembeden vazgeçmeliyiz.

Kışın renklerinden olan mat kırmızıya ne dersiniz? Erkek bebeklere hırka yapacak olan hanımlar ise bordo, yeşil, sütlü kahve gibi renkleri de tercih edebilirler.

İlla pembe ve de mavi renkleri kullanacağım alışılmışın dışına çıkmayacağım diyorsanız da siz bilirsiniz. Mavi ve de pembe iplerle de harika işler çıkartabilirsiniz.

Evde çok yarım kalmış, bitmemiş, renk renk örgü iplerim var diyorsanız eğer o ipleri de kullanabilirsiniz. Nasıl dediğinizi, güzel olur mu acaba dediğinizi duyar gibiyim.

Ama emin olun aslında tek renk hırkalardan daha şık bil olabiliyor. Tabi ki bu noktada sizin renkleri doğru kombinlemeniz gerekmektedir.

Düz Bebek Hırka Modeli Nasıl Yapılıyor? 

Adı üstünde arkadaşlar, düz bebek hırkası yapacağımız için öncelikle kaç ilmekle başlayacağımıza karar vermeliyiz. İlmekleri attıktan sonra, tekrar diğer şişe ip alıp örgümüze başlayabiliriz.

Şişin iç kısmından içe doğru geçireceğimiz ip ile oluşturduğumuz düz örgü modelini tüm şişteki ilmekler uygulamayı unutmuyorsunuz. İstediğiniz boya gelince de kol ve de yaka kesimini yapıp, harika hırkalar yapabilirsiniz.

Yorum Yaz!