El Emeği Bebek Hırkaları Örneği

El emeği bebek hırkası örneği

Bebeğiniz için soğuk kış günlerine güzel hırkalar örebilirsiniz. Örgü örmek sadece bilen insanların yapacağı bir iş değil. Sizde basit modellerden başlayarak hem bebeğiniz hem de kendiniz için basit örgü modelleri ile örmeye başlayabilirsiniz. Bebek hırkaları örneği için seçeceğiniz bir desen ve renkten sonra örmeye başlayabilirsiniz. Örgü modası arttıkça örgü için üretilen iplerin çeşidinde de farklılıklar oluştu.

Örneğin kendinden desenli ipler, farklı renklerin birlikte kullanılmasını engelliyor. Siz sadece düz olarak örüyor ve desen siz ördükçe ortaya çıkıyor. Üç dört farklı renkte bir ipte bulunuyor. Böylelikle karmaşık bir örgü modelini işlemenize gerek kalmadan renk ve desenler ördükçe ortaya çıkarak güzel bir model oluşturuyor.

Son Moda Desenli İpleri Tercih Edin

Örgü modellerinde en önemli konu iplerdir. Farklı bir örme stiline girişmeden düz ve basit örgü ile desenli ipleri ördüğünüz zaman oluşacak desen sanki hazır bir kıyafetmiş gibi olacaktır. desenli ve renkli ipler örme işini kolaylaştıran bir çeşittir. Bu ipler her yerde satılıyor. Ancak fiyat olarak diğer iplerden biraz daha pahalı.

Yine de hem bebeğinizin sağlığı için hem de bütçeniz için örgü kıyafetlerden vazgeçmeyin. Bebek hırkaları örneği sadece örgü modelleri kullanılarak yapılmıyor. Örgüdeki asıl önemli unsur olan ip çeşidi bu modellerin belirleyicisi. Bebek hırkaları için bilinen en basit örneklerden biride tek parça halinde yapılan örnektir. Bu modelde aşağıdan yukarıya doğru örmeye başlayın.

Omuz kısımlarına geldiğinizde omuzları gittikçe daralan ve katlanabilen bir parça olarak örün. Böylelikle hırka görüntüsünü modernleştirmiş olacaksınız. Bu modelde düğme kullanmaya da gerek yok. Omuzdan itibaren panço gibi örmeye başlayın. Ancak bir panço kadar çok sıra kullanmayın. Böylelikle tek parça örgünüzü bebeğinize giydirebilirsiniz

Yorum Yaz!