El İşi Örgü Bebek Hırka Örgüleri Modelleri

Bebekler için örgü hırka örneği

Hanımlar, her yer bembeyaz örtülerle kaplandı ve dışarı çıkamıyorsanız evde sizler için en güzel hobi örgü örmek olacaktır. Örgü sizleri hem rahatlatacak hem de ailedeki bebekler için sımsıcak ve oldukça sağlıklı hırkalar üretmenize sebep olacaktır.

İşleyen demir pas tutmaz demişler, kolum ağrıyor, belim ağrıyor demeyin, örgü örmek sizler için hem spor hem üretkenlik kazandırır.

Eğer torununuz ya da kendi bebeğiniz varsa şimdi onlar için mükemmel bebek hırka örgüsü anlatacağım. Modeli adı nohut örneğidir.

Nohut modelli bebek hırkası nasıl örülür? 

Bebeğinize öreceğiniz bu model inanın çok sevimli duruyor. Bence bu modelde ebru bebe yünü ya da pastel renklerde en az üç farklı bebe yünü tercih edin.

Hem gösterişli hem bebeklerinizi sıcacık tutacak bu örgünün yapımına başlıyorum.

78 ilmek ile başlayalım ve ilk 4 sıra haraşo örülsün. Sonra 9 ilmek haraşo örün ve şişe ilmeği dolayarak 4 ilmek daha haraşo örüp şişe bir iplik daha dolayın.

8 ilmek düz örüp 4 haraşo örün ve şişe bir iplik daha dolayın. Bu sefer 18 ilmek düz örün ve şişinize bir iplik dolayın.

4 haraşo örüp şişe bir iplik dolayın ve 9 ilmek daha ördükten sonra kalan son 8 ilmeğinizi yine kenar banttı için haraşo şeklinde örün.

Diğer sıralarınız için örgünümüzün ön tarafından yani arttırmaları yaptığımız yerden her 20 sırada bir ilmek arttırın. Örgü 15cm olunca arttırma tamamlanacak ve şişinizde toplam 252 ilmek olmalı.

54 ilmek olacak şekilde tatlı kolları da örelim. Kolları kesme yapmadan bıraktığımız ön ve arkaya geçirerek bitirelim.

Ön ve arka farklı renklerde kollar ise farklı renklerde olunca bu modelde çok güzel duruyor hanımlar.

Buna dikkat ederseniz siz de memnun kalırsınız. Ebru ipte de oldukça güzel sonuç elde edersiniz.

Yorum Yaz!