El Sokulan Üçgen Lif Modelinin Yapılışı

El Sokulan Lif Modeli

Bugün sizlere daha önce örmüş olduğu el sokulan üçgen kırmız beyaz lif modelimin yapılışını anlatmak istiyorum. İlk önce kırmızı ip ile başlayarak modelin en uç kısmından örmeye başladım.

Model çoğunlukla dolgudan olduğu için ben ilmeklerim sıkı olsun daha sağlam olsun diye üçerli ilmekler halinde yaptım. Hem uzun ömürlü ve daha çok kullanışlı oluyor.

Şimdi sizlere modelimin nasıl yapıldığını anlatacağım. Üçgenin en uç kısmından başladım. Üçer ilmeklerle aynı yeri üç kere doldurdum. Bu sıra bittikten sonra ikinci sırayı işlemem için modeli yana çevirdim ki bir üstünü işlemek için aynı şekilde üst kısmını da doldurarak ördüm. Fakat burada modelin üçgen şeklini alması için ikinci sırada iki kere dolgu fazladan doldurdum. Her sırada birer ilmek arttırarak üçgen modelini yakalamış oldum.

Lif modelimin orta bölümündeki beyaz iple işlemiş olduğum sırayı anlatacağım. Kırmızı ipi koparmadan beyaz ipi bağladım. Aynı kırmızı iple ördüğüm gibi her sırada iki ilmek arttırarak örmeye devam ettim. İki sırayı beyaz iple ördükten sonra kırmızı ipime geri döndüm.

Kırmızı ipimle dört sıra daha aynı işlemi yaparak çalıştım. Üçgen lifin elimizi içerisine sokacağımız boğaz kısmını son işlemde yaptım. Üçgen modelini aldıktan sonra boğaz kısmını işaret parmağımla ölçü aldım tam ortasını ayarladıktan sonra üç sırada boğaz bölgesi için ördüm.

Ön taraftaki yapmış olduğum bütün işlemi lifin arka tarafında da uyguladım sadece beyaz iple vermiş olduğum görüntüyü işlemedim kırmızı iple örerek üçgen modelimi tamamladım.

İki tarafını eşit olarak ördükten sonra birleştirme işlemine geçtim resimde gördüğünüz gibi kirpikler bırakarak ara kısımlarında birer sıra aralık bırakarak modelimi birleştirdim. Ben lif modelimde kırmızı beyaz lif ipi kullandım dilerseniz farklı renklerde ki lif ipleriyle daha faklı görünüm elde edebilirsiniz.

Yorum Yaz!