Elişi dantel mutfak takımı yapımı

Dantel mutfak takımı örneği

Dantel denilince akan sular durur buna bende dahil olmak üzere hanımların hepsi özelliklede kız anneleri bilirsiniz ki;  genç kızlarımız için çeyiz çok önemli her kızın çeyizinde muhakkak dantel vardır.

Geçmişten günümüze kadar gelen devamlı üzerine yenilikler eklenen birbirinden  güzel farklı devamlı yenilikler içeren danteller örülmesi zevkli olması gibi görünümü şık kullanım açısından da çok rahat.

Bu defa sizlere kızımın çeyizine örmüş olduğum mutfak takımı peçetelerimi paylaşıyorum fakat bilirsiniz ki bir tarafı dantel diğer tarafı pikoçuda kumaş yaptırılıyor ben kızımın yaşı henüz küçük olduğu için kumaş işletmeyi pek tercih etmedim.

Şimdi sizlere modelin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım. Bu modelde baya bir zincir çekiliyor çünkü model en alttan ilk olarak kutulardan başlıyor kutu sayısını sayarak yapılıyor.

Bir kenar sabit kalırken kumaşa geçecek olan kısımda 5 şerli kutular arttırılarak örülüyor.

Piko yaptırıldığında göz doldurması dantelin özelliğini ortaya çıkarmasın için model bittikten sonra kenarlarına yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi yarım papatya ördüm normalde papatya 6 yaprak olurken ben ikiye bölerek 3 yaprak olarak işledim.

Bildiğiniz gibi mutfak dantelleri takım halinde olmakta masa örtüsü buz dolabı örtüsü ve peçete takımları olarak.

Ben sizlere peçete modelini paylaşmak sizlere de fikir sunmak istedim. Yukarıdaki resimde modelin nasıl yapıldığını bakarak çözebilirsiniz.  Yapamadığınız yerleri bana sorabilirsiniz. Kolay gelsin

Yorum Yaz!