En Güzel Bebek Örgülerini Çocuklarınıza Örmeye Ne Dersiniz?

Örgü bebek battaniyesi örnek modeli

Merhaba sevgili örgü sever hanımlar. Bugün kalın şişler ile birlikte lastik örgü tekniğini kullanarak bebek battaniyesi yapımını öğreneceğiz. Tüm örgü severlerin, örgüye ilk başladıkları anda öğrendikleri, en kolay teknik bir ters bir düz lastik örgü örneğidir.

Örgü örmeyi öğrenmek isteyen herkes, öncelikle örgü iplerinin renklerine vurulur. Daha sonrasında ise örgü modellerinin çeşitliliğine ve de güzelliğine. Durum böyle olunca da örgü öğrenmek isteyen herkes çok kısa bir sürede örgü örmeyi öğrenebilir.

Genellikle örgüye ilk başlayan, örgü meraklısı hanımlara, aile büyükleri komşuları ya da örgü örmeyi iyi derecede bilen kişiler ders verir.

Hoş sohbetler eşliğinde yürütülen bu örgü derslerinde ilk deneyim olarak, bir ters bir düz örgü tekniğini öğrenen, yeni örgü severler büyük bir hırs ve de çaba harcayarak bu tekniği öğrenirler.

Ben de aramızda örgüye yeni merak sarmış hanımlar olabileceği düşüncesi ile bu kolay tekniği sizler ile paylaşmak istedim.

Lastik Örgü Tekniği İle Bebek Battaniyeleri Yapımı  

Sevgili bayanlar lastik örgü tekniği oldukça basit bir yapıma sahip olmak ile birlikte, çok da yumuşak örnekler çıkarmamızı sağlamaktadır.

Minicik bir bebeğe kaç ilmekten battaniye başlayabiliriz, kaç numara şiş kullanmalıyız, bu örgü modelini çıkartmak için ne kadar zaman harcarız gibi soruların kafasını karıştırmasına izin vermeyin, çünkü bu tekniğe bayılacaksınız. Öncelikle bu teknik için üç ya da üç buçuk numara şiş gerekmektedir.

Daha sonrasında ise seçtiğiniz örgü ipi ile ilk ilmeklerinizi atmaya başlayabilirsiniz. Hanımlar bu teknikte dikkat etmeniz gereken en ince nokta, şişiniz ve de ipinizi sıkı değil, aksine gevşek bırakarak, ilmeğin altından daha sonrasında da ilmeğin üstünden ipi geçirerek yapmanızdır.

Kalın şişler ile gevşek ilmekle ile yapılan bu bebek battaniyesini elli çift ilmek ile de yapabilirsiniz.

Bebekler için beğendiğim en güzel örgü modellerinin fotoğraflarını çekerek sizlerle paylaşmak istedim. Örneklere daha yakından bakmak için resimin üzerine tıklayarak yakınlaştırabilirsiniz.

Yorum Yaz!