En Güzel El Yapımı Çeşitli Örgü Bebek Battaniyeleri

El emeği bebek battaniye modeli

Merhaba sevgili hanımlar, bugün yine sizlere yararlı bir kaç bilgi belki de işinize yarayacak bir kaç fikir paylaşmaya çalışacağım. Geçen gün evde neler var neler yok diye karıştırırken, bir de ne göreyim.

Evde daha önce yaptığım örgü işlerinden alan renk renk, çeşit çeşit ipler. O kadar mutlu oldum ki inanamazsınız. Renk renk ipler ile yapabileceğim yüzlerce örgü modelini hayal etmek bile bana büyük keyif veriyor.

Hemen neler yapabileceğime baktım. Hırkalar, kazaklar, bebek hırkaları, bebek yelekleri, jileler, yastık kılıfları ve de daha fazlasını yapabilirim.

Ancak şu an her yerde kapış kapış giden ve de çok moda olan bir şeyi yapmaya karar verdim. Bebek eşyalarındaki son moda şeylerden birisi de tabi ki renk renk çeşit çeşit bebek battaniyeleri.

Ben de evdeki parça parça kalan ipleri hem değerlendirmek açısından hem de en güzel bebek battaniyelerinden birisine sahip olmak için, Bu kalan ipler ile bebek battaniyesi örneği çıkarmaya karar verdim.

Rengarenk Bebek Battaniyesi Yapımı

Evdeki diğer yaptığım örgü kazak, hırka, jile, bebek yeleği, diz battaniyesi gibi modellerden arta kalan ipler ile en güzel bebek battaniyelerini yapmaya hazır mısınız? Ben de öyle düşündüm, en güzel bebek battaniyeleri modellerini hemen çıkartmaya başlayalım o halde.

Bütün evde kalan fazla ipleri toparlayın bir yere ve de istediğiniz renkleri seçerek ilk ilmeklerinizi atmaya başlayın. Ha, şunu da belirtmek istiyorum.

En güzel ve de en yumuşak battaniyeyi yapmak için mümkünse en kalın ve de yumuşak ipleri tercih edin hanımlar.

Şiş olarak da üç, üç buçuk ya da dört numara şişleri tercih ederseniz, hem battaniyeniz hızlı bir şekilde biter, hem de ilmeklerin genişliği sebebi ile yumuşacık bebek battaniyelerini hemen hazırlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin…

Yorum Yaz!