En Güzel Örnek Örgü Atkı Modelleri

örgü örnek atkı modeli

Bu soğuk günlerde sıcak bir merhabayı kim hak etmez ki değil mi, kocaman bir merhaba hanımlar. Diyeceksiniz ki bugün, bu enerji nereden geliyor. Hemen söyleyeyim, bütün gece renk renk ipler gözümün önünden gitmedi. Sabahı iple çektim resmen. Evet, gülüştükten sonra, gelelim asıl meseleye.

Kış günlerindeki en büyük yardımcımız, aksesuarımız hatta abartmıyorum zaman zaman her şeyimiz olan atkılara.

Sizde kendinize, sevdiklerinize, bebeklerinize, sevgilinize, eşinize harika atkılar örmek istemez misiniz? Evet, hepimiz isteriz.

Bende işte bütün gece bunun hayalini kurdum ve artık başlayabiliriz. Öncelikle bu atkıyı bir bayana mı yoksa erkeğe mi yapıncağınıza karar vermelisiniz hanımlar.

Çünkü kadın, erkek atkı yapımlarında, renk ve de boy farkları mevcuttur. İlk atkınızı kendiniz için örmeye başlayabilirsiniz. Güzel bir renk ip seçin ve geçin koltuğunuza.

Renk Renk Atkılar İle Tarzınızı Ortaya Koyun

Sevgili hanımlar, öncelikle üç ya da dört numara şişler ile ilmekleri atmaya başlayabilirsiniz. Otuz çift ilmek tahminen yetecektir.

Atmış ilmek ile başlayacağınız bu atkı modelinde, uzunluk sizin tercihinize kalmıştır. İpinizin kalınlık ve de renk seçimi de oldukça önemlidir.

En bilinen ve de basit örgü modeli ile başlayacağınız bu atkı modelinde, istediğiniz uzunluğa ulaşıncaya kadar aynı işlemi yapmaya devam ediyorsunuz.

Çift ilmeklerinizi muntazam bir şekilde yaparsanız eğer göreceksiniz ki çok kısa bir süre içerisinde harika bir atkınız olacak. İlk iş olarak atmış ilmek, yani otuz çift ilmek atmak ile işe başlıyorsunuz.

Bu ilmeklerde bir ters bir düz ipi alarak devam edelim. Bu işlemi ne kadar uzun atkı isterseniz o kadar uzunluğa ulaşana kadar yapmak durumundasınız.

İlmek kaçırırsanız da endişelenmeyin, çünkü bu atkı modelinde çok da dikkat çeken bir hata değildir ilmek kaçırmak.

Yorum Yaz!