En Son Bebek Patik Örnekleri

Çift renkli bebek patiği örneği

Merhaba Hanımlar, örgü modellerinin olduğu 2017 yılına ait bir dergide gördüğüm bir patiği denedim. Sizinle bu yeni modeli paylaşmak istiyorum. Nako’nun Lüks Minnoş ipini kullandım, şiş numarası olarak 3.5 kullandım. Zorluk derecesi olarak orta seviyede bir örgü diyebilirim.

Renk olarak mavi ve gri tercih ettim. Çünkü bu patik küçük beyler için olacak. Siz dileğiniz renk tercih edebilirsiniz tabi ki. 3.5 numaralı şişe 6 ilmek atarak başlıyoruz.

Haraşo şeklinde ördüğümüz bu patiğin her iki tarafından da 4 kez her sırada birer ilmek artış yapıyoruz. ve ilmek sayımızı 14 ilmeğe çıkartmış oluyoruz.

3-5 cm boyu örüp, her iki taraftan 4 defa her sırada olacak şekilde birer ilmek keserek ilmek sayısını 6’ya düşürüyoruz. Geriye 6 ilmeği kesip bitiriyoruz.

Patiğin arka tarafı için diğer renk ipliği kullanarak şişe 20 ilmek çıkartıyoruz. Tekrar 3.5 cm olana kadar haraşo örüyoruz, bitiriyoruz.

Patiğimizin burun kısmına geldi sıra; tabanı yaptığım renkle şişe 15 ilmek çıkartıp, 1 diş haraşo ördükten sonra her iki taraftan 6 kez birer ilmek kesiyoruz.

Sonraki sırada bıraktığımız 3 ilmek de kesilir ve bitirilir. Yan kısımları için şişe 8 ilmek çıkartıp yine 6 cm boyuna gelene kadar haraşo örüp bitiriyoruz.

Diğer yan tarafı içinde aynı şeyi yapıyoruz. Patiğin örgüsü bitti şu an artık patik şeklini verip dikiyoruz. Son olarak üst kısmı için 35 cm boyunda bir kordon yapıp takıyoruz.

Örgüye yeni başlayan örgü severler için biraz zorluk derecesi fazla olabilir. Ama bilenlerin rahatlıkla modeli çıkartacağından eminim.

Yeni başlayan örgücüler için daha basit modeller daha çok tığ ile örülen patik modellerini tavsiye edebilirim. Şimdiden kolay gelsin hanımlar, ellerinize sağlık.

Yorum Yaz!