Fiskos Örtüsü Dantel Modelleri Nelerdir?


Dantellerin hayatımıza girmesi çok küçük yaşlarda başlar. Danteller teknik ile hayal gücünü birleştirip güzel şekiller ortaya koymaktır amacı ise evlerimize güzel bir görsellik sunmak göz zevkini tatmin etmek tabi ki de tek amacı bu değil evlerdeki pürüzleri yok etmekte de kullanılabilir.

Bir yanık, çizik ya da kötü bir görüntünün üzerine bunu koyduysanız yani dantel attıysanız üzerine güzel bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz üstelik o izden eser kalmadan.

Her yıl yeni bir model çıkıyor ve her yıl bir öncekinden daha güzel oluyor diyerek bir mantık yürütülmez. Eskilerden birçok örnek şu zamandaki dantellere taş çıkartır.

Dantellerin modelleri oldukça fazladır özellikle ele alacağımız konu fiskos danteller. Fiskos danteli dantel ile alakalı bilgi sahibi olanlar bilir çoğu kişinin de evinde elbet vardır.

Masa üzerine, sehpa üzerine koyulan genelde uzun olan danteller olarak bilinir bu çeşitler genelde yıldız, çiçek, güneç veya hayal gücüne bağlı olarak yapılmaktadır. Pullar ile süslenebilen fiskos örtüleri evlerimizin neredeyse vazgeçilmezleridir.

Fiskos örtüsü dantel modelleri evde nasıl yapılır eminim çoğu kişi almaktan üşeniyordur evinde yapmak istiyordur. Bu el işini evinizde yapmak için önce yapmanız gereken bilen birisi ya da İnternet’ten videolar izleyerek işin tekniğini kavramaktır. İnce veya kalın tığ yardımıyla yapılır ipleri kendi hayal gücünüze göre seçebilirsiniz.

İsterseniz bu işi iyice kavradığınızda pul gibi farklı desenlerde yapabilirsiniz ama ilk önce bu işi iyice kavramanız gerekmektedir.

Burada püf nokta pes etmemekte çünkü zamanla elleriniz daha hızlanmaya başlayacak ve daha güzel ürünler çıkartacaksınız. Eğer yapamıyor isen illa zorlamaya gerek yok alabilirsin sonuçta onlarda el işi ve önemli parçalar.

Yorum Yaz!