Fiskos Örtüsü Örnekleri


Evet hanımlar, fiskos örgüsü modellerim ile karşınızdayım. Yeni fiskos modelleri görmeniz için hazırladığım farklı örnekler hakkında bilgi vereceğim. Örneklerimde tığ oyası, iğne oyası ve sk iğne kullandım. Dolgulu ve zincirli modellerimde ince tığ işlemeleri yaptım.

İğne oyasını kullanmamda ki amaç; küçük sehpalar ve çoklu sehpaların görsel olarak süslü durması için tercih ettim. İğne oyalarındaki kullandığım halka aparatları için farklı modellerde var. Örneğin; siz yıldızlı aparatlar ya da kara aparatlarla iğne oyasını yapabilirsiniz.

Fiskos örtü modellerim genel olarak bakıldığında sık batmalar yaparak tamamladım. Bunun nedeni; sık örülen fiskos modelleri örgümüzün daha net ve daha şık görünmesinde etkilidir.

Tığ oyası yapmak isteyenler için dilimli fiskos örneklerim mevcut. Dilimli fiskos örneklerim de dolguyu çok kullandığım için modelim daha kabarık ve şekil olarak daha net ortaya çıktı.

Fiskos modellerim arasından üçgen dilimli olan modelimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Üçgen dilimi için öncelikle orta incelikte bir tığ ve 50 numara yumak kullanmamız gerekecek. Tığımı ne kadar ince olur ve yumağımız orta olursa istediğimiz görsel kolayca ortaya çıkacaktır.

Tığımız için çektiğimiz 13 zincir ile işe başlıyoruz. Üçgen dilimini alttan yukarıya doğru örmek işimizi pratik hale getirecektir.

Bunun için alt kısımdan kareler oluşturarak üçgenin tepesine kadar çıkıyoruz. 13 zincirin ardından, zincirlerin içi dolgu yapılarak sonuna kadar çıkılır.

İkinci geri dönüşte ise dolgu yapılmadan zincire devam edilir. Bir sıra boş zincir bir sıra dolgu yapılarak şeklimiz oluşur.

Kenarlarından 1 ya da 2 zincir keserek alanı küçülterek en tepeye çıkılması gerekir. Üçgen dilimin bir tanesi bu şekilde bittiğinde ikinciye geçilir. İkinci modeli de aynı şekilde örüyoruz ve alt kısımlarını dikiyoruz.

Yorum Yaz!