Gül Desenli Havlu Kenarı Dantelinin Yapılışı

gül desenli havlu danteli Örneği

En sevilen havlu kenarı örneği diyebilirim. Yapılışı ise oldukça kolay. Hemen anlatımına geçiyorum.

Gül desenli havlu kenarı modelimi naylon beyaz ve kırmızı ip 21 numara tığımla kendi ellerimle kendi zevkimle örmüş olduğum diğer modellerimden bir tanesini daha sizlerle paylaşmak istedim. Modelim uç kısımdan bol zincir çekerek göz kararı başlayabilirsiniz.

Ben naylon iple pek bol öremediğim için kendimce bol zincirle kutularımı büyük yaptım. Modelimin düzenini ve kutu sayısını kaçırmadan ama çünkü kutu sayısı çok önemli  bir tane kutucuk eksik yada fazla olduğu zaman gül deseninde kaymaya yanlış örmeye sebep olabilir.

Şimdi sizlere gül desenli havlu kenarı modelimin nasıl örüldüğünü anlatmak istiyorum. Modelime öncelikle 40 tane zincir çekerek başlıyorum. Daha sonra yapmış olduğum kutuları sayıyorum.

Sayısı eşit olacak şekilde örüyorum gül modelime geldiğim zaman bu kez kutu yerine dolgu doldurarak ilerliyorum. Zaten yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi yapılışını anlatması gibi örmesi de hem çok zevkli hem de çok kolay inanın ben hiç zorlanmadım.

Beyaz iple ördüğüm kısmı yani gül modelimin temelini bitirdikten sonra gelelim kırmızı iple üzerine güzel dokunuşlar yapmaya. ilk önce güllerimin üzerini 3 zincir çektim ilmeksiz batıp çıkarak her sırayı o şekilde örerek  devam ettim.

Gül desenli havlu kenarımın kenar kısımlarını tekrar kırmızı iple pipirik tarzı çiçek örerek havlu kenarımın tamamını bitirdim. Evet arkadaşlar ben havlu kenarımı  bu şekilde ördüm sizlere fikir sağlamak için paylaşımda bulundum umarım sizlere güzel fikirler sunabilmişimdir.

Havlu kenarı örmek isteyen genç kızlar örmüş olduğum modeli hem evlerine hem çeyizlerine örebilirler. Yapılışı hakikaten çok kolay. Eğer olurda zorlanırsanız benden yardım isteyebilirsiniz.

Yorum Yaz!