İğne oyası havlu kenarı yapılışı ( Anlatımlı)

iğne oyası havlu kenarı örneği

Değerli Arkadaşlar,  bugün sizlere görümcemin örmüş olduğu iğne oyası havlu kenarımı sizlerle paylaşacağım.

Modelimde açık turuncu ve beyaz ip kullandım. İğne oyası havlu kenarı modelim motifler halinde yapılarak birleştiriliyor Öncelikle bu kriteri belirtmiş olayım.

Modele ortadan başlayarak 6 zincir çekerek yuvarlak yapıyoruz.

Daha sonra iki zincir çek boşluk bırak iki zincir çek boşluk bırak bu şekilde devam ederek altı tane dolgusuz kutu yapıyoruz.

Daha sonra on tane zincir çekerek altı büyük boşluk daha bırakıyoruz. Hemen arkasından iç kısımlarını onar tane dolgu ile dolduruyoruz.

Tekrar onar tane zincir çekerek içerisi boş büyük kutular yapıyoruz ve içerisini beşerli dolgular dolduruyoruz.

Bu kez çilek modelini verebilmek için on iki tane dolgu dolduruyoruz.

Sıra geldi açık turuncu rengi ipime bu sırada iğne ile örüyoruz. Eksilterek devam ediyoruz ki çilek şeklini yakalayalım.

Son olarak havluya dikilecek olan kısmı ilk önce beyaz iple küçük kutucuklar yaptım.

Arkasından turuncu iple devam edip son olarak da beyaz iple kutular yaptıktan sonra iğne oyası havlu kenarı modelim bitmiş oluyor.

Sizlere fikir vermek için paylaştım umarım beğenirsiniz. Havlu kenarını örerken zorlanırsanız yada yapamadığınız bölümler olursa, hiç çekinmeden bana sorabilirsiniz.

Elimden geldiğince siz değerli ziyaretçilerime bu konuda yardımcı olurum. Herkese kolaylıklar gelsin. Bir başka iğne oyası makalesinde görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

Yorum Yaz!