İğne Oyası Havlu Kenarları 2018

İğne oyası havlu kenarları hepimizin evinde olan ve severek, kıymet vererek kullandığımız havlularımızın muhakkak kenarlarına işlidir.

Bu kadar önem vererek, hatta ince ince kenarlarına işlenmiş havluları yüksek sıcaklıklarla yıkamayarak, kuruduktan sonra da özellikle saklayıp, kıymet verdiğimiz misafirlerimizin ellerini kurutması için hususi lavabonun hemen yanına astığımız bu şık havluları bu kadar kıymetli yapan tabi ki iğne oyası ile işlenmiş olmalarıdır.

İğne oyası havlu kenarları gelenek haline gelmiş ve oldukça keyif veren bir hobidir. Birbirinden fazla örneği olan iğne oyası havlu kenarlarının günümüze kadar büyük bir beğeni haline gelmiş olmasının nedenlerinden biri de çok fazla çeşidinin olmasıdır.

Havlu kenarı modelleri iğne oyası havlu kenarı olarak yapıldığında mutfak havlusu olarak da kullanılabilmektedir. İğne oyası havlu kenarları arasında en çok Trabzon iğne oyası, Rize ve İzmir iğne oyaları rağbet görmektedir.

İğne oyası ile yapılan havlu kenarları en güzel dantel modellerinden biri sayılır. Çünkü yukarıda belirtilen örnekler dışında birbirinden fazla çeşidi olması sayesinde çok fazla kişinin de beğenisine sunulabilmektedir.

Ancak iğne oyası ile yapılan danteller ile birlikte iğne oyası ile yapılan havlu kenar modellerinde de hem kullanılan ipin hem de kullanılan tığın önemi çok büyüktür.

Ayrıca saklanması ve temizliğine de ayrı bir önem verilir. Çünkü uzun yıllar boyunca kullanılabilecek özelliktedir.

 

Yorum Yaz!