Kalpli Havlu Kenarı Modelleri

Kalpli havlu kenarı örneği

Evlerinizde pratik olarak yapabileceğiniz havlu modellerinden bir kaç adet sizlerle paylaşmak istedim. Kullanılmayan ve fazla olan havlularınızı değerlendirmek için vereceğim modellerden faydalanabilirsiniz. Hazırladığım havlu kenarı modelleri yapım olarak pratikliğinin yanında kısa bir süre içinde yapılabilen örneklerdir.

El becerime göre hazırladığım havlu kenarlarından en çok beğenilen ve istek gören kalpli havlu kenarı oldu. Örnek model için gerekli olan malzemeler aparatlardır.

Havlu kenarına pratik şekilde model örmek istiyorsanız hazır aparatları tercih etmelisiniz. Ben havlu kenarı için kalpli aparatları kullandım.

Havlu kenarı süslemeleri ve aparatları hem pratik yapımı hem de zaman almayan örümü ile tamamlanması daha kolaydır. Ben havlu kenarı modelimde kalp süslemelerini kullandım.

Sade havlu üzerinde süsleme malzemeleri daha net ortaya çıkar. Ben kırık beyaz havlunun üzerine pembe olan kalp süslemelerini kullandım. Siz de beğendiğiniz rengi seçerek havlı modeline başlayabilirsiniz.

Kalpli Havlu Kenarı Yapılışı:

Modelimize başlarken delik oluşturmak için öncelikle 7 tane zincir çekiyoruz. Oluşturulan deliklerin içleri doldurulana kadar dolgu yapılır.

Dolgu yapmak için ip tığa dolanır ve 4 defa zincir çekilerek batırılır. Bu dolgu işlemi bitirildikten sonra zincir çekerek kalpli aparat alınır.

Aparat kenarları doldurulacak şekilde zincir çekilerek batmaya devam ediyoruz. Kalp şeklinin etrafı tamamlandığında zincir bölmelerinden batarak dolgu yapmaya başlıyoruz.

Dolgu yaparak devam ettiğimiz model için 7 kat çıkmanızı tavsiye ederim. Havlu kenarının daha büyük ve daha gösterişli olmasında etkili olacaktır.

Kalp modelleri bu şekilde tamamlanarak biriktirilir. Ardından havlumuzu alarak başlangıç zinciri için iğne ile batmamız gerekir. Uzunluğu kadar bu batın.

Daha sonra deliklerin içine kalp örgülerinden zincirlerinden birleştirecek şekilde batmaya devam edin. Her batırılan kalp modeli yanındaki için yer açacaktır. Bu şekilde devam ederek havlu kenarını tamamlarız.

Yorum Yaz!