Kelebekli Havlu Kenarı Modeli Anlatımlı

kelebekli havlu kenarı danteli

Hanımlar bu yazımda kelebek modelli havlu kenarımın yapılışını paylaşıyorum. Üç renk ip kullandım tığım da 21 numara bu ipim pamuk ip değil naylon iple yapmış olduğum kelebek desenli havlu kenarımı sizlere anlatıyorum.

Bu modelimde 30 tane zincir çekerek başladım çünkü benim elim sıkı olduğu için bol zincir çekiyorum eğer eliniz bolsa siz daha az zincirle başlayabilirsiniz.

Şöyle söyleyeyim yaptığım diğer havlu kenarı modellerimden en çok eğlenerek ördüğüm dantellerimden bir tanesi. Sıra size kelebek havlu kenarı modelimin yapılışını anlatmaya.

İlk olarak beyaz ipimle taban kısmını yani modelimin başlangıç kısmına kutular yaparak ilerliyorum kutuları sayarak işlerseniz modeli tam tutturabilirsiniz.

Eğer ki bir kutu fazla yada az olursa modelde kayma olur ona dikkat etmelisiniz. Önce arttırarak sonra eksilterek örüyoruz.

Kelebek havlu kenarı modelimi örerek havlunun boyutuna göre ayarladım sizlerde önce havlunuzu alın istediğiniz ip rengini seçin daha sonra benim yaptığım gibi kelebek modelli havlu kenarı örneğimi örün hadi sıra sizde hanımlar…

Kendi hayal gücünüzü kullanarak çok daha güzelini ve faklı olanını yapabilirsiniz.

Kelebek desenli havlu kenar örneği konusunda takıldığınız yerler olursa çekinmeden bana sorabilir ve iletişim bölümünden yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca kolay havlu kenarı modeli için daha önceki yazımda anlatmıştım.

 

 

Yorum Yaz!