kelebekli havlu kenarı nasıl yapılır? Türkçe Anlatımlı Yapılışı

Kelebekli havlu kenarı danteli

Hanımlar bu yazımda arkadaşıma açık mavi ve beyaz pamuk iple örmüş olduğum kelebek modelli havlu kenarı dantelini anlatacağım.

Modelim 5 kelebekten oluşmaktadır.  Burada elimi baya bir bol kullandım modelin güzel durması için. Bildiğiniz gibi havlu kenarı olsun oda takımları olsun bütün dantel işlerimizin tek öncelikli rengi beyazdır.

Ben bu işimde pamuk beyaz ip tercih ettim. Açık mavi ipi diğer havlu kenarlarımda ki gibi renkli iplerimi modellerimin üstlerini süslemek farklılık katmak için kullanıyorum.

Bu modelimde de aynı işlemi yaptım. Uzun lafın kısası sizlere modelin nasıl yapıldığından bahsetmek istiyorum.

Kelebek desenli havlu kenarı modelimde ben 30 tane zincir çektim modelimde de görebiliriniz ilk kısımda sadece kutucuklar doldurarak başlıyorum.

İkinci sıraya geçtiğimde kelebeğimin kanat kısımlarını yapmaya başlıyorum. Yukarıdaki resmin bana aittir. Modelin desenini çıkartmakta sorun yaşarsanız bana ulaşabilirsiniz.

Sizlere yardım olmak isterim. Arkadaşlar dantel hepimizin de bildiği kutucuklar ve dolgululardan ibarettir.

Hangi model olursa olsun bu değişmez. Yılların eskitemediği annelerimizin hatta anneannelerimizin bile çeyizlerinde yer almaktaydı.

Şimdi ki kızlarımızın çeyizlerinde de yerini koruyor. Kızlarımızın çeyizlerinde birbirinden güzel modellilerin olmasın istiyorsanız o zaman benim örmüş olduğum modellere göz atabilirsiniz.

Yorum Yaz!