Kendinden desenli Bebek battaniyesi nasıl yapılır?

kendinden desenli iple bebek battaniyesi

Turuncu beyaz renkli kendinden modelli ve aynı zamanda desenli olan ördükçe kendi kendine şekil alan ip çok hoşuma gitti. Tabanı kar beyaz olan üzerinde turuncu  beyaz topları olan çok yumuşak oldukça şık bir bebek battaniye modellerimden bir tanesi daha sizlerle.

Nasıl Ördüm?

İlk önce 4 numara şişle haraşo olarak ördüm. Dilerseniz siz 5 numara şişle de örebilirsiniz. Ben boyut olarak 100×100 olarak ördüm ister ilmek sayısı olarak ister metre ile ölçüm alabilirsiniz.

Gelelim modelimizin anlatımına beyaz ponponlu iple başlayarak haraşo örüyoruz. Boyutu tam olarak ayarladıktan sonra etrafını işlemek için turuncu ipi kullandım. Dört parmak ölçüsünde ördükten sonra modelimi  örme işlemini tamamladım.

Bugün değişik bir bebek battaniyesi örneğinin yapılışını sizlere anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Hepinizin olumlu yada olumsuz yorumlarını bekliyorum.

Kış aylarında bebeklerinizin üşümesini istemiyorsanız onlara sadece yelek değil aynı zamanda battaniye örmeniz şarttır. Sitemde bir çok anlatımlı battaniye örneğini bulabilirsiniz. Her zaman belirttiğim gibi takıldığınız ve yapamadığınız yerleri bana bildirebilirsiniz.

Yorum Yaz!