Kırmızı renkli dantelli havlu kenarı yapılışı

Dantelli havlu kenarı örneği

Dantelli havlu kenarı yapılışından bugün sizlere özellikle bahsetmek istedim. Kırmızı rengi ile dikkat çeken bu havlu kenarı, havlularınızı olduğundan daha modern bir hale dönüştürüp, çeyizlerinize farklılık katacak! Buna emin olabilirsiniz.

Bu defa sizlere belki inanmayacaksınız ama lisede okuduğum dönemlerde yapmış olduğum hatta ilk dantellerimden bir tanesi diyebilirim.

Çok eski zamanlarda olduğu için ip modellerim hep pamuk ipinden o zamanlarda naylon ip yeni yeni çıkmıştı. Renkli havlu kenarı iplerinden bu defa kırmızı olanını tabanında kullandım.

Kenar kısımlarını ise beyaz iple süsledim. Örmüş olduğum kırmızı havlu kenarı modelimin nasıl örüldüğünü sizlere anlatmak istedim.

Dantelimin en alt kısmından 30 tane zincir çekerek kutular yapın daha sonra 3lü dolgu yapın zincir çekin yine 3lü dolgu yaparak doldurun.

Uç kısımlarına doğru arttırarak modelin şeklini yakalayın.

Sizler için havlu kenarımın başından sonuna yakın uzak olarak fotolarını çektim. Modelimi yakından görerek örneğini çıkartabilirisiniz.

Her zaman belirttiğim gibi yapamadığınız bölümler olursa, çekinmeden bana sorabilir, makaleme yorum yaparak, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yorum Yaz!