Kolay anlatımlı havlu kenarı örneği

Anlatımlı kolay havlu kenarı örneği

Merhaba hanımlar bu yazımda sizler için çeyizimden çıkarmış olduğum kendim ördüğüm havlu kenarı modelimi paylaşmak istiyorum.

Dantelim de pamuk ip kullandım renk olarak beyaz ve açık mor ip ve tığ olarak ise 21 numara tığla ördüm.

Gelelim sizlere havlu kenarının nasıl yapıldığını anlatmaya modelime dikkatli bakarsanız eğer örme işlemine orta kısımdan başlıyorum.

Sebebini anlatayım önce iki taraftan da ilerlemeli örgü olduğu için orta kısmını havlu boyutuna göre ölçerek sağ tarafından yani havluya dikilecek olan bölümü ilk önce ördüm.

Daha sonra  havlu kenarımın uç kısımlarını örmeye başladım.  Modelin nasıl yapıldığını paylaştıktan sonda şimdide en alt kısmından 5 zincir çekerek başladım yuvarlak yaparak 3 dolgu doldurup 3 zincir çekip battım ve yine 3 dolgu doldurdum orta kısmı bu şekilde devamlı çevirerek ördüm.

Orta  kısmının örme işlemi bittikten sonra havluya dikilecek olan yere ipi koparmadan geçtim yukarıdaki resme dikkatli baktığınız da modelin nasıl yapıldığını sizlerde kolaylıkla öğrenebilirsiz.

Anlamadığınız bir yer olursa eğer, benimle iletişime geçebilirsiniz. Elimden geldiğince siz değerli misafirlere bu konuda yardımcı olurum.

Yorum Yaz!