Kolay Havlu Kenarı Örneklerini Kısa sürede Yapabilirsiniz

Kolay yapılan havlu kenarı örneği

Sevgili hanımlar bugün ki el işi modelimizin adı kolay havlu kenar yapılışı hakkında bilgi paylaşacağım. Çok zarif ve göze hitap eden bu modelimiz, hamarat ve el becerisi kuvvetli bayanlarımızın birçok dantel ürünlerini kolayca yaparak evlerinde dantel zarafetini gösterebilirler.

Yapılması basit olan havlu kenarı örnekleri işlemeye başladığınızdan itibaren en geç iki gün sonra tamamlanmış olur. Modelime başlarken 4 numara tığ ve kalın bir yün ip kullanmayı tercih ettim.

İpimi tığ üzerine bir ilmek çekerek sabitliyorum. 7 tane zincir çekiyorum ve 4. zincirin içine iki tane trabzan yapıyorum. Böylece baştaki üç zincir olmuş oluyor, yani 3 trabzanım oluyor.

Arada yine iki zincir çekiyorum. Bir zincirimi atlayarak bir sonraki zincirin içine üç tane daha trabzan yapıyorum. Yapmış olduğum bu işlem örgüde devamlı olarak kenar oluyor.

Yukarı çıkarken 4 zincir çekip kendime doğru çevirdim. Üç trabzan, iki zincir, üç trabzan sıralı halde örüyorum. Yukarı çıkma aşaması bu şekilde devam ediyor hanımlar.

Bunların kenar adına yelpaze adı veriliyor. Çiçek şeklini oluşturduktan sonra beşinci trabzana bir sıkı iğne yaparak üç tane boşluk kısmına trabzan yapıyorum ve içlerini doldurmuş oluyorum.

Bundan sonra gideceğimiz model yelpazemizin arasına iki zincir çekip son altta ki yelpazenin en son kısmına batıp onu 4 zincir ile sabitleyip kendimize doğru çevirip iki zincir ile en sonuncu kısmının tepesine batıp yeni bir trabzan yaparak çiçek modelimiz sıralı bir şekilde oluşur.

Çeyiz hazırlığı yapan genç hanımlar, hediyelik olarak çeyize konulacak kadar güzel rengarenk havlu modelleri işleyerek misafirliklerde ve hediye amaçlı sunumda bulunabilirsiniz. Yeni fakat havlu modelinizi beğenmediğiniz, o zaman bu modelimizi örerek uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz!