Kolay Ve Güzel Örgü Atkı Modelleri

Atkı modelleri

Hanımlar genellikle dışarıdan bakılınca güzel görünmek için çaba harcarlar. Farklı örgü modellerinden hırkalar, atkılar, bereler ve daha neler neler örerler. Bunları yapmalarının amacı hem kimsede olmayan farklı tarzlar yansıtıyor olmaları hem de maddi açıdan daha uygun fiyata harika modellere sahip olmalıdır.

Kadınlar genellikle tarzlarını yansıtırken aynı zamanda da kendilerini koruyacak sıcak iplikler tercih ederler. İp ve renk seçimi yapıldıktan sonra farklı tiplerde örgüler örerek ellerinin marifetlerini konuştururlar.Hatta bazen işi daha fazla büyütüp satma noktasına kadar ilerleyebilirler.

Beyler İçin Örgü Atkı Modelleri

Kendimiz için bugüne kadar örmediğimiz şey kalmadı desek yalan olmaz herhalde. Bu yazımızda da beyleri düşündüm ve onlar için hem sıcak tutan hem sade hem de pratik bir atkı modelini paylaşacağım.

Beyler için dikkat çekmeyecek renkler ve sıcak tutan iplikler tercih etmeliyiz hanımlar. Ben kocama atkı örerken 6 mm olan şişleri kullandım.

İp seçiminizi yaparken siz de 5 veya 6 mm ile örülen bir ip tercih ederseniz daha kolay işimizi bitiririz. İlk olarak örgü örneğime 44 ilmek atarak başladım. Daha sonra ilk iki sıra ters örgü yapacağız.

İlk iki sıramızı tamamladıktan sonra işimiz daha kolaylaşıyor. İki ters iki düz şeklinde örmeye devam ediyoruz. Boyunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Beyler için hem kolayca yapılacak hem de sıcak tutacak bir atkıya sahip oluyoruz.

Çocuklar İçin Atkı Modelleri

Çocuklarımız içinde yumuşacık ve pratik şekillerde rengârenk atkılar örebiliriz. Hanımlar yapmaya üşenmeyin çünkü yöntemlerim çok pratik ve kullanışlı.

Hem de çocuğunuzun da hoşuna gidecek tarzları paylaşıyorum sizinle. İlk olarak kırçıllı ipimiz ile çocuklarımızın sevdiği renkleri veya rengârenk olan ipleri tercih ederek işe başlayabiliriz.

Renkli kırçıllı buklet ip ve 7 numara şiş ile işimizi yapabiliriz. Çocuklarımız için yapacağımız atkılar kalın ve ağır olmamalıdır. Bu yüzden 15 ilmek işimizi görecektir.

15 ilmekle işi başlayıp atkı boyunun uzunluğu kadar düz bir şekilde örüp örgüyü kapattığımızda çocuklarımız için harika bir atkı tasarlamış oluyoruz.

Kız çocuklarımız için renk cümbüşüne dönüşen bu ip sayesinde her yerde farklılık yaratabilirsiniz hem de basit bir örgüyle. Kolay gelsin diyorum hanımlar herkese bol örgüler.

Yorum Yaz!