Motifli renkli çok güzel bebek battaniyesi yapılışı

Motifle yapılmış bebek battaniyesi örneği

Merhaba hanımlar bugünkü yazımda sizlere rengarenk iplerimle örmüş olduğum motifli bebek battaniyesi modelinin yapılışını anlatacağım.

Ben 6 numara tığ kullanarak evimde diğer örgü işlerimden kalan  iplerimi değerlendirdim. Tek parçalar halinde ördüğüm motifleri nasıl birleştirdiğimi kısaca anlatayım.

İlk önce orta kısımdan başlıyoruz. 10 tane zincir çekerek ilmeksiz olarak birleştiriyoruz ve yuvarlak zincir yapmış oluyoruz. Daha sonra 3 kere batıp çıkarak dolgu yaparak dolduruyorum.

İki zincir çekip yine dolduruyorum aynı işlemi bu şekilde devam ettirerek toplamda 4 kere doldurmuş oluyorum.

Örgüme böyle devam ederek ilerliyorum. Yukarıda ki resmimde gördüğünüz  gibi görünüşü çok şık örmesi çok zevkli üstelik çok çabuk ilerliyor Açıkçası ben nasıl bittiğini anlamadım.

Diğer örgü örneklerimin arka kısmına pikocudan çarşaf işlemesi yaptırttım. Bu modelimde üzerine her hangi bir işleme yaptırmadım ama yinede çok güzel oldu. Sizlerde Bebeğiniz için farklı ve aynı zamanda renkli örgü bebek battaniye örneği örmek isterseniz, anlatmış olduğum modeli yapabilirsiniz.

Boş zamanlarımda elimden geldiğince örgüden bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Örnekleri siz değerli ziyaretçilerimle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum. Battaniyenin yapılışı konusunda takıldığınız yerler olursa sizlere yardımcı olurum. Kendinize iyi bakın ve kalın sağlıcakla!

Yorum Yaz!