Örgü Atkı Örneği Arayanlara Yeni Örnekler

Yeni Örgü Atkı Örneği

Merhaba sevgili hanımlar, son günlerde kendisini iyice hissettiren soğuklar malumunuzdur. Bütün kışlıklar tekrar ortalıklara çıktı ve de yazlıklar kaldırıldı.

Bende bunu düşünerek işinize yarayacak bir şeyler yapmak istedim. Bu soğuklarda en çok ihtiyacınız olabileceğini düşündüğüm şeyden, yani atkı yapımından bahsetmeye ne dersiniz?

Örgü denilince akıllara gelen ilk el emeklerinden birisi de bir birinden güzel atkı modelleridir. En güzel atkı modellerini bile kısacık bir zaman diliminde öğrenebileceğinizi asla unutmayın hanımlar.

En güzel örgü atkı örgü modelleri son günlerde hem soğuktan korunmanın en şık yönetmelerinden birisidir hem de ergonomik olarak düşünürseniz de yüzlerce renk ve de model seçeneğiniz vardır.

Ben de bu konuda ufak bir araştırma yaptım sizler için. Renk renk örgü atkı modellerine bayılacaksınız hem yapımı oldukça basit, hem de kullanım çeşitleri oldukça geniş.

İsterseniz boynunuza sararak kullanın isterseniz çeşitli takma modelleri ile kullanın. Renk renk, çeşit çeşit atkıları siz de yapabilirsiniz.

Onlarca örgü atkım olmasına rağmen renklerin cezbeden yönlerine dayanamadım ve yeni bir atkı örme kararı aldım.

Çeşit Çeşit Örgü Atkı İle İçiniz Isınsın

Hanımlar, biliyorum siz de tıpkı benim gibi sabırsızlanıyorsunuz muhteşem atkı modellerini bir an önce bitirmek için. O zaman hemen başlayalım.

Üç buçuk ya da üç numara şişler ile öreceğiniz atkılar ile bu kışı sıcacık geçirebilirsiniz. Rengarenk ipleriniz ile şişinizi de seçtikten sonra, atkınızı örmeye başlayabilirsiniz.

Tek ilmek olarak düşünürseniz yirmi beş ya da otuz ilmek sanırım sizin içinde en uygun atkı eni olacaktır. İlk ilmekleri boş aldıktan sonra, başa geri dönüp çift imek alıp, ipi bırakıyoruz.

Bu işlemi istediğimiz uzunluğa erişen kadar tekrarlıyoruz. Umarım bu kolay örgü atkı modeli sayesinde kışı hem sıcak geçirirsiniz hem de çok şık bir bayan olarak akıllarda kalırsınız.

Yorum Yaz!