Örgü Bebek Elbise Örnekleri Çocuklarınıza çok yakışacak

Örgü bebek elbisesi

Bayanların bebeklere hiç modası geçmeyen güzel bir elbise örmeleri için tam mevsimi. Soğuk havalarda evde kendilerine en güzel uğraş bu olacaktır. Hem de bebeklerinizin çok şık olmasını sağlarken size güzel bir hobi, elbise örmek. Herkesin düşündüğününaksine çok kolaydır.

Birçok kadın bu konuda yeteneksiz olduğunu iddia etse de anlatacağımız bu elbise modeli o kadar kolay ki sadece bayanlar değil erkekler bile örebilir. Elbise bittiği an da çıkan sonuca inanamayacaksınız.

Örgü Bebek Elbise Örnekleri arasında en kolaylardan bir tanesi bu model. Bebeğinizin boyuna ve kilosuna göre ölçüleri değiştirebilirsiniz.

Bizim vereceğimiz ölçüler ortalama boy ve kilodaki bebekler için. Birinci sıra biraz karışık görünebilir. Sıraları kaçırmamaya çalışmalısınız. Zincir çekildikten sonra zincirin hemen üstüne yine bir sıra zincir 3 trabzan yapılacak.

Zincir çekmeye devam ediyoruz bir zincir 3 trabzan daha. Daha sonra 2 zincir atacaksınız. 3 trabzan ve iki zincir 2 trabzan devam edilecek.

1. Sırayı karıştırmadıktan sonra elbisenin gerisi çok kolay. Birici sırada yapılan zincir ve trabzanların dönmesine dikkat etmelisiniz. En sonun da birleştireceksiniz hepsini.

2. Sıra sık iğne atmamız gerekiyor. Sık iğne, 5 trabzan böyle devam edip bitiriyoruz ikinci sırayı. Trabzanların bir alttaki zincirlerden geçirmeyi unutmayın.

3. Sıraya geldiğimizde 1 trabzana bir zincir 3 sık iğneye iki trabzan şeklinde devam ediyoruz. Başlarda bayanlar için bunları akılda tutmak zor gibi gelse de ilkinden sonra rahatça örebilecekler.

Bebeğin boy ve kilosuna göre bu sıraları arttırabilirsiniz. Bu kısım ile elbisenin arkasını bitirmiş olduk. Aynı işlemleri ön tarafa da yapıp kol oyuklarını çıkarmanız yetecektir.

Elbisenin etek kısmı için trabzanların üst kısmına iki zincir üç sık iğne devam ederek eteği de bitiriyoruz. Bu şekilde bebeğinize güzel bir elbise örebilirsiniz. Renk ve farklı modeller deneyebilirsiniz sizde.

Yorum Yaz!