Örgü Bebek Tulum Modelleri

Bebek Örgü Tulum Modelleri

Evet, hanımlar, tulumun diğer adı zıbın olarak da bilinir. Tulum örmek isteyenler için zıbın olarak da modeller incelenebilir. Bebekler için vereceğim tulum örnekleri ile onların daha sıcak tutulmasını ve daha sevimli görünmesini sağlayacağız.

Rengarenk örgü modelleri ile her zevke uygun ve hoşunuza gidecek tulum örnek modelleri vereceğim. Hem yapımı kolay hem kısa bir süre içerisinde bitirebileceğiniz modeller olacak.

Şimdi vereceğim örneği daha önce görmemiş olabilirsiniz. Videolu anlatımını ve resimli anlatımını yükledim. İlk örnek olarak tulumu örmeden önce bebeğimizin vücut ölçüleri belirlenir.

Örgü yaparken 1 beden ya da 2 beden ölçü genişlemesi yapmalısınız. Aksi taktirde dar bir tulum olabilir. Kalın şişlerle örmeye dikkat edeceğiz.

Numarası sizin elinize ve kullanım sırasında rahat edebileceğiniz bir şiş olabilir. Tulum için önce alt kısımdan başlanır ve en son üst kısım bitirilir.

Şişimize bebeğimizin ayak ölçüsüne göre ilmekler atılır. Örneğin; 12 ilmek ile başlayalım. İlk sırayı düz çıkıyoruz. Ayak taban bölgesi olduğu için.

İkinci sırayı ters örerek çıkıyoruz. Tulum modellerinde genelde karın bölgesinde işlemelere geçilir. Bunun için ters ve düz örgüye devam ederek karın bölgesine kadar bu şekilde çıkacağız.

Bacak bölümüne gelindiğinde ilmek sayısı bebeğinizin bacak uzunluğuna ve boyutuna göre değişir. Bunu belirledikten sonra düz ve ters şekilde örmeye devam ediyoruz.

Ben, bacak bölgesini 20 olacak şekilde ilmekle başlıyorum. Karın bölgesine geldiğimde ise çiçek deseni ya da hayvan figürü çıkacak şekilde renkli ilmekleri atmaya başlıyorum.

İsterseniz örgü süsleri ile yapıştırarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bunun için ayak ve bacak kısmına nasıl başladıysanız karın bölgesi de düz ve ters çıkmalısınız. Omuz ve kol bölgesinde ise askılı ve uzun kollu olarak tercih edebilirsiniz.

 

Yorum Yaz!