Örgü Bebek Yelek Modelleri İle Soğuk Havalarda Çocuklarınızı Koruyun

Örgü Bebek Yelekler

Güzel ve neşeli günler hanımlar. Bugün sizlere bebek yelek modelinden bahsedeceğim fakat bu seferki diğer yeleklerden biraz farklı. Şişleri bir kenara atın ve tığlarınızı çıkartın. Hem baharda hem kılın bebeğiniz için oldukça sevimli sizler için ise yorucu olmayan bi çırpıda öreceğiniz bebek yelek modeli ile karşınızdayım.

Tığ işi bebek yeleği için malzemeler

Bebe yünü tercih etmelisiniz. Renk size ait ama ben beyaz olarak ördüm, sizler de açık tonlarda yaparsanız modelimizin gösterişli ortaya çıkacaktır.

İpinizin çok kalın olmaması gerekiyor ve 1 yumak yeterli olacak hatta artacak bile. Tığ numaranız ise 2.5 olacak. 4 adet sevimli düğmeler.

Tığ işi bebek yelek modelinin yapımı

Arka ve ön bir aşamada çıkacağı için beraber anlatacağım. 73 cm zincir çekin ve geri dönün. Üzerine 2’li ve çapraz sık iğne şeklinde 14 cm olacak şekilde örülür.

Sonrasında sık iğne bir sıra boyunca ve 2 boş bırak bir bat şeklinde devam edeceğiz. 17 cm ön için 22 cm, arka beden için 29 cm ve ön beden için 22 cm olmak üzere üçe ayıracaksınız çünkü ayrı ayrı öreceğiz.

Ön beden için ayrılan kısımda kol ağzı için tek taraftan 2 cm eksiltme yapılacak. Beden boyu 21 cm olunca ön ortadan 10 cm’lik bir bölüm örgü yapılmadan geriye dönülür.

Arka beden 9 cm daha örülerek bitecek. Kol etrafına ve tabi ki yaka etrafına, önlerin orta kısımlarına ve etek uçlarına pıtır pıtır durması için çerçeve çekin.

Sağ taraftaki ön orta kısma 3 cm ara ile 4 ilik açın. Kullanacağınız bu 4 düğme için hazırladığınız ilmek olacak bunlar.

Hanımlar açtığınız ilmeklerin karşısına düğmelerinizi dikin ve sevimli yeleğiniz bu kez tığ işinden çıkmış olarak bebeğiniz için hazır.

Yorum Yaz!