Örgü Dantel Hobi Dünyasından Seçmeler

Dantel masa örtüsü örneği

Örgüler ile birçok bayan gerek giyim eşyası olarak, gerekse aksesuar olarak birbirinden farklı çok sayıda parça ortaya çıkarabiliyor.

Örgü modelleri arasında birçok bayanın yaygın olarak tercih ettiği örgü türlerinden birisi de dantel örgülerdir.

Çünkü dantel örgüler bir yandan hem çok şıktır, hem de kullanıma göre kişilere oldukça büyük avantajlar sunmaktadır.

Dantel örgüleri söz konusu olduğunda akla gelen birçok örgü modeli bulunuyor. Bu nedenle özellikle yeni evlenecek olan bayanların çeyizlerine farklı modellerde dantel işlemeleri koyuluyor.

Dantel Örgü Sehpa Örtüleri

Dantel örgüleri denildiğinde ilk olarak akla gelen örgüler dantel sehpa örtüleridir. İnce tığlar ile örülen dantel sehpa örtüleri yaşam alanlarındaki sehpa ve fiskos tarzındaki eşyaların üzerine örtülerek kullanılıyor.

Böylece yukarıda da belirttiğimiz gibi eşyaların daha güzel ve şık görünmesi sağlanıyor.

Dantel Örgü Masa Örtüleri

Yemek masalarında dekoratif amaçlı olarak kullanılabilen ve yemek masalarına en çok yakışan örgülerden birisi de dantel örgülerdir.

.Farklı desen ve motiflerde hazırlanan dantel masa örtüleri istenilen ölçüde örülebilir. Ancak yemek masası örtülerinin yapımı diğer dantel örgülere göre daha zordur.

Çünkü yemek masaları ebat olarak sehpa ve fiskos gibi eşyalara göre daha büyüktür.

Dantel Havlu Kenarları

Dantel örgülerin kullanıldığı bir diğer alan ise havlulardır. Normal şartlarda düz ve sade bir şekilde bulunan havlular dantel örgüler ile çok daha şık ve gösterişli duruma getirilebilir.

Dantel örgüler havlularda havluların iki kenarına örülür. Havlu kenarlarını dantel örgü ile geçmek diğer dantel örgü modellerine göre daha kolaydır.

Bu yüzden bu konuda hiç bir bilgisi olmayan bayanlar bile internet üzerinden alabilecekleri kısa bilgiler ışığında ya da bu konuda deneyim sahibi olan kişilerden destek alarak kısa sürede havlu kenarına dantel işlemeyi öğrenebilirler.

 

Yorum Yaz!